13950319000528_PhotoAمدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان‌غربی گفت: با اجرای پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه، آب دریاچه تا شش برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، پرویز آراسته در جمع خبرنگاران با تاشاره به  نقش مردم در حفظ محیط زیست اظهار داشت: مردم در خصوص حفظ و حراست از عرصه های زیست محیطی نقش مهمی بر عهده دارند که بی‌شک بدون مشارکت همه جانبه مردم حیات کره زمین با تهدید جدی مواجه می شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه توسعه بدون در نظر گرفتن محیط زیست امکان‌پذیر نیست گفت: هر توسعه و فعالیت انسانی اثرات منفی خاص خود را داشته که باید آنها را شناسایی و اقدامات  لازم در این راستا صورت گیرد تا مشکلات هزینه بر بعدی گریبان‌گیر جامعه نشود.

آراسته با ابراز خرسندی از تلاش دولت در احیای دریاچه ارومیه بیان کرد: در این زمینه خوشبختانه با اجرای پروژه های ستاد احیای دریاچه ارومیه، وضعیت نسبت به سال‌های گذشته مطلوب بوده و پیش‌بینی می‌شود که دریاچه در سال آینده  آب بیشتری را در دل خود جای دهد.

آراسته با بیان مشکلات ناشی از وجود ریزگردهای شنی که از سوی کشورهای همسایه به استان و کشور سرازیر می‌شود اظهار داشت: متاسفانه تا زمانی که حکومت ثابتی در کشورهای همجوار برقرار نباشد در این زمینه کار خاصی نمی‌توان انجام داد .

مدیرکل اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در ادامه  بر ضرورت کاهش کودهای شیمایی در خاک و کاهش آلودگی خاک‌ این استان تاکید کرد.

این مسؤول تصریح کرد: مردم استان هم‌اکنون دیدگاه مثبتی دارند و از دیدگاه آنها سدسازی در این استان ضرورتی ندارد و نباید تعداد سدها در استان افزایش یابد.

آراسته خاطرنشان کرد: ایجاد تمام این نگرش‌های مثبت در مردم استان توسط سازمان‌های مردم‌نهاد، هنرمندان، ورزشکاران و خبرنگاران که به نام سفیران محیط زیست صورت گرفته، گام موثری در زمینه حفاظت از محیط زیست است.