496عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: فرصت گردشگری آبشار سوله دوکل در بخش سیلوانا فرصتی بی بدیل در سطح منطقه جهت جذب گردشگران مختلف داخلی و خارجی است.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، عادل فتاحی در جلسه مشترک مدیر کل اداره حفاظت از محیط زیست استان آذربایجان غربی که در سالن جلسات شورا برگزار شد، اظهار داشت: فرصت گردشگری آبشار سوله دوکل در بخش سیلوانا فرصتی بی‌بدیل در سطح منطقه برای جذب گردشگران مختلف داخلی و خارجی است.

فتاحی با اشاره به پیشرفت‌های علمی و استفاده از روش‌های نوین که در جهان وجود دارد و تفاهم نامه اخیر سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر و شهرداری با سرمایه گذار استحصال برق از پسماند و زباله شهری اظهار داشت: جای تعجب است که شاهد تخریب یکی از بهترین فرصت‌های طبیعی و گردشگری ارومیه در بخش سیلوانا ( آبشار سوله دوکل ) به منظور تولید برق هستیم.

وی در ادامه از همه مسئولین استانی و شهرستانی و محیط زیست درخواست کرد که از تخریب یکی از بهترین نقاط دیدنی و طبیعی و گردشگری ارومیه یعنی آبشار سوله دوکل ممانعت کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه آلودگی هوا در چند روز گذشته در مرز هشدار بوده، تصریح کرد: ارائه آخرین گزارش از روند احیای دریاچه ارومیه به صورت متناوب برای مسئولین استانی و شهری امری ضروری است.