617726مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی از برگزاری همایش بزرگ اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در استان خبر داد

سعید فریور در گفتگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، گفت: این همایش با حضور مقامات ارشد استانی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در روز چهارشنبه دوم تیرماه در ارومیه برگزار می شود.

وی برگزاری همایش اجتماعی کردن مبازره با مواد مخدر شهرستانها، برپایی نمایشگاه های دائمی و سیار، برگزاری کارگاههای آموزشی در محلات آسیب پذیر، اجرای برنامه های متعع فرهنگی و هنری، حشور در مدارس و مساجد و تببین خطرات مواد مخدر، نمایش های خیابانی ومسابقات ورزشی را از جمله برنامه های اجرایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و کمیته فرهنگی و پیشگیری در هفته مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.

فریور با اشاره به اهمیت فضای مجازی در بحث پیشگیری از اعتیاد بر استفاده از این کارکرد تاکید کرد و گفت: به موازات بهره گیری از توان رسانه ای از جمله صدا و سیمای استان و مطبوعات و خبرگزاریها نیاز است تا برنامه مدونی برای بهره گیری صحیح از فضای مجازی در راستای پیشگیری از اعتیاد و آگاهسازی مردم تدوین گردد.

رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در ادامه با تقدیر از سازمانهای دخیل در این حوزه ابزار امیدواری نمود تا سازمانها به اجرای برنامه های خلاقانه و نوآورانه اهتمام بیشتری به کار بندند.