indexعضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: باید به فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی برای ارتقای مدیریت شهری بها داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، لطیفه مبین با بیان اینکه یکی از مهم ‌ترین اقدامات شورای اسلامی شهر در ارومیه ایجاد و راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر است، گفت: در حوزه‌های مختلف با استفاده از اساتید و متخصصان امر در این سمت و سو گام برداشته می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت استفاده کردن نتایج و خروجی مطالعات و پژوهش‌ها در مدیریت شهری، افزود: به طور قطع فعالیت‌های پژوهشی در امور مربوط به خدمات و مدیریت شهری تاثیر سازنده‌ای خواهد داشت.

این مسئول یکی از مهم‌ترین برنامه‌‌های فرهنگی مورد نیاز برای اجراکردن را تلاش برای نهادینه‌سازی و اشاعه فرهنگ شهروندی عنوان کرد و گفت: سازمان فرهنگی و ورزشی نیز باید در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشد و اقدام کند، همین طور در مبحث مورد اشاره باید فعالیت‌های پژوهشی نیز صورت گیرد.

دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف برای پرسنل شهرداری و اقشار مختلف مردم در زمینه‌های گوناگون اعم از فناوری‌های روز، شهروند الکترونیک، آموزش هنرهای دستی و خانگی و رشته‌های ورزشی را مورد اشاره قرار داد.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی اصول ترافیکی برای فرزندان پرسنل شهرداری و دانش‌آموزان مدارس مقطع ابتدایی و همچنین صدور کارت همیار پلیس در ارومیه، ادامه داد: اقدامات مورد اشاره در سال گذشته انجام گرفته است، امسال نیز ادامه دارد.

وی همچنین نسبت به سلب کارکردهای مفید مساجد انتقاد کرد و ادامه داد: باید از طریق برگرداندن کارکردهای مساجد به آنها در راستای تقویت باورهای دینی اقشار مختلف مردم گام برداشته شود، که قدم برداشتن در این سمت و سو هماهنگی بین‌بخشی را می‌طلبد.

این مسئول بر ضرورت توجه و همکاری هرچه‌ بیشتر سازمان اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی استان، دبیرخانه نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و کانون‌های قرآنی برای قدم برداشتن در زمینه احیای جایگاه مساجد تاکید کرد.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در پایان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری و قدم برداشتن در این زمینه، گفت: برای غنی‌سازی اوقات فراغت رده‌های مختلف سنی با محوریت مساجد و با همراهی روحانیان گام برداشته شود و در این زمینه برنامه‌ریزی های لازم صورت گیر