امام جمعه خوی گفت: درصد سواستفاده در مراکز خیریه نیکوکاری زیر صفر است.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، امام جمعه خوی در همایش بزرگ مرکز نیکوکاری خیرین خوی که با حضو ۴۰۰نفراز خیرین،امام جمعه ومسئولان شهرستان دردوازدهمین روز ماه مبارک رمضان درهتل زمرد این شهرستان برگزارشد، طی سخنانی اظهار داشت: تمامی مسئولان کلیدی شهر از قبیل آقایان نماینده ،فرماندار ،شهردار ،شورای شهر ،کمیته امداد،بهزیستی ،اتاق اصناف و غیره در این مراکز عضو هستند.

وی با اشاره به  ویژگی های مراکز نیکوکاری افزود: مرکز خیرین نیکوکار دارای ویژگی های برجسته ای است که نوعاً منحصر به فرد است اینکه بدون تحقیق و احراز نیاز به کسی کمک نمی کند، در تحقیق تمام جوانب مورد توجه قرار می گیرد، تمامی تصمیمات در جلسات و حضور جمع گرفته می شود، از کسی به صورت نقدی پول دریافت نمی شود و برخورد عملی با متکدیان حرفه ای ، ساماندهی کارهای خیر نیکوکاران وفرهنگ سازی برای اقدامات خیر خواهانه عنوان کرد.

این مقام مسوول در مورد مراجعه و کمک های مرکز به نیازمندان را کمک هزینه زندگی، تعمیرات ساختمان، تهیه وسایل زندگی، تهیه جهازیه، راهنمایی مریضان صعب العلاج، کمک به خانواده زندانیان، معرفی به پزشک یا بیمارستان، پرداخت فیش آب ،برق یا گاز و غیره عنوان کرد.

وی با بیان اینکه درشان جمهوری اسلامی نیست که درشهرهای آن متکدی باشد، خاطر نشان کرد: متاسفانه از بچه های کوچک برای تکدی گری استفاده می کنند و دولت های بیگانه از این کار برای بد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی استفاده می کنند که در این مورد باید یک فکر اساسی به این موضع گرفته شود تا آنها درسطح شهرها جمع آوری شوند.

این مقام مسوول تاکید کرد: برای اینکه این مرکز بتواند فعالیت خودش را ادامه دهد باید یک اساسنامه داشته باشد.

حجت الاسلام شکوری افزود: درطول هفته در دو جلسه پرونده ها این مرکز درمسجد ملا احمد این شهرستان بررسی می شود ودر هرجلسه ۱۰الی ۲۰پرونده بررسی وبه مشکلات نیازمندان رسیدگی می شود.