51b6593630865_Rouhani.ir_Kordestan_01_JW1U1724به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح دوشنبه در جریان سفر های استانی وارد فرودگاه ارومیه شد و در بدو ورود از سوی مقامات و مسئولان ارشد استانی مورد استقبال گرم قرار گرفت و تا ساعتی دیگر در جمع مردم ارومیه که برای دیدار با رئیس‌جمهور به ورزشگاه تختی آمده‌اند، سخنرانی خواهد کرد.

حسن روحانی گفت: بسیار خوشحالیم که خدا این توفیق را نصیب دولت تدبیر و امید کرد که در آستانه ماه مبارک رومضان به استان آذربایجان غربی سفر کند و امیدواریم این سفر مایه خیر و برکت و توسعه استان باشد.

در جریان سفر رئیس جمهوری به استان ۳۴۱ طرح عمرانی و اقتصادی با بیش از ۲۰ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری،شامل ۵۷ طرح عمرانی با پنج هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال اعتبار و ۲۸۴ طرح اقتصادی نیز ۱۵ هزار و ۲۰ میلیارد ریال بهره برداری می شود

دیدار با برگزیدگان استان در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، روحانیون، حضور در نشست توسعه و سرمایه گذاری و صدور دستور افتتاح پروژه های استان در این محل و شرکت در جلسه شورای اداری استان از برنامه های رئیس جمهوری در روز نخست سفر به آذربایجان غربی است.

افتتاح مجتمع پتروشیمی مهاباد در روز دوم سفر رئیس جمهور و دیدار عمومی با مردم، و پس از بازگشت به ارومیه در نشست خبری با خبرنگاران استانی شرکت می‌کند.

برگزاری نشست خبری و دیدار با اصحاب رسانه و مطبوعات استان و تشریح نتایج و دستاوردهای سفر توسط رئیس جمهوری پایان بخش سفر کاروان تدبیر و امید ادامه برنامه های سفر دو روزه ریاست جمهوری به آذربایجان غربی است.