indexرئیس پلیس امنیت عمومی نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: پس از ماه مبارک رمضان تمامی قلیان سراها در استان جمع آوری می شوند.

 به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، سرهنگ رحیم جهانبخش در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه قلیان امنیت اخلاقی جامعه را بر هم زده و برازنده جامعه بافرهنگ ایرانی و اسلامی نیست، اظهار داشت: هم‌اکنون ۷۰۰ مرکز غیرمجاز عرضه قلیان در سطح استان فعالیت دارند.

رئیس پلیس امنیت عمومی نیروی انتظامی استان با اشاره به اینکه در تمامی اطراف مراکز دانشگاهی و مدارس قلیان‌سراها جمع آوری شده است، افزود: جمع آوری  قلیان‌سراها در سطح استان از روستای گردشگری بند ارومیه آغاز و در نقاط گردشگری شهرستان‌های خوی، نقده و مهاباد ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به طرح‌های ویژه ماه مبارک رمضان در استان اظهار داشت: این طرح ها بر اساس مدیریت‌های صنفی است نه انتظامی و رویکرد نیروی انتظامی نیز اجتماعی و فرهنگی است.

رئیس پلیس امنیت عمومی نیروی انتظامی استان آذربایجان‌غربی با اشاره به رشد ۳۷ درصدی نظارت از اماکن عمومی در سالجاری افزود: در دو ماهه امسال از ۲۵ هزار واحد صنفی در قالب طرح سما بازدید صورت گرفته است.

جهانبخش در ادامه  با بیان اینکه در دو ماهه امسال از پنج دروازه رسمی استان ۴۸۵ هزار و ۴۳۲ مورد تردد به ثبت رسیده است که از این تعداد۱۶۰ هزار نفر اتباع خارجی بودند؛ اظهار داشت: این امر  نشانگر وجود امنیت در این منطقه است.

رئیس پلیس امنیت عمومی نیروی انتظامی  آذربایجان‌غربی افزود: آذربایجان غربی جزو نخستین استان‌هایی است که در مرزهای آن از فیبر نوری برای بررسی گذرنامه استفاده می‌شود.