ایران اسلامی در واپسین لحظه های سوم شعبان در حالی که غرق سرور و شادی بود و داشت خود را برای میلاد قمر بنی هاشم آماده می کرد با شنیدن خبری تاسف برانگیز، خاطرات عملیات های دفاع مقدس را مرور کرد.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه از خوی، دلاورمردان و رزمندگان ایران اسلامی امروز در ماتم سرداری به سوگ نشسته که جهادهای بیشماری را برای ایران رقم زده و نیروهای دلیری برای مقابله با استکبار آموزش داده است.

وی از فرماندهان قدیمی و کارکشته نیروهای ویژه سپاه پاسداران بود که در هشت سال دفاع مقدس در جبهه های نبرد حضور مستمر داشته و منشا خدمات و فداکاری های بیشماری بوده است .

آری سخن از حاج محمد ناظری است که پس از جنگ نیز بیکار ننشست و همچنان به مربی بودن خود ادامه می دهد و مسئول دوره های متعدد جنگ های نامنظم و چریکی بوده و نفرات زبده بسیاری را بعنوان چریک و تکاور به بدنه نیروهای نظامی کشور معرفی کرده است؛ طوری که وی به عنوان فرمانده عملیات های دستگیری نظامیان متجاوز آمریکایی و انگلیسی در آبهای سرزمینی ایران در خلیج فارس همچنان خستگی ناپذیر حضور داشت.

در سالهای اخیر و بعد ایجاد ناامنی در کشور سوریه و پس از آن که نیروهای نظامی ایران نیز در این کشور حضور مستشاری بهم رساندند، بخشی از نیروهای تربیت شده توسط سردار ناظری به جهت آمادگی های بالا و تخصص در جنگ های نامنظم به سوریه اعزام شدند تا بتوانند از حریم عمه سادات دفاع نمایند و مفتخر به  حضور به عنوان «مدافعان حرم» گردند.

همچنین مستند مسابقه فرمانده که از شبکه های مختلف صدا و سیما در حال پخش می باشد به فرماندهی و مدیریت ایشان ساخته شده است.

برادر حاج محمد، یعنی تیمور ناظری نیز در جنگ تحمیلی به شهادت رسیده بود و مادر او نیز یکی از شهدای مظلوم فاجعه حج خونین سال ۶۶ بود.

حاج محمد ناظری هرچند متولد شهرستان تهران است اما وی را می توان فرزند شهرستان خوی نیز به شمار آورد چرا که شهر دارالمومنین خوی وطن مادری این سردار سرافراز است.

به همین خاطر و به پاس تلاشهای شبانه روزی سردار ناظری و یاد و خاطره مادر و برادر شهیدش، مراسم بزرگداشتی  روز پنجشنبه ۷ خرداد در شهرستان خوی برگزار می شود.