13941216000953_PhotoAبه گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه امسال تعدادی کتاب در انتشارات جهاد دانشگاهی استان چاپ و انتشار یافته است، گفت: این کتاب‌ها حوزه‌های مختلف و دانشگاهی را شامل می‌شود.

امین رستم‌زاده، اظهار داشت: باید برای بالا رفتن سواد رسانه‌ای اقشار مختلف مردم در استان قدم برداریم، زیرا در این صورت تا اندازه زیادی برای نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه نیز کمک شده است و در این مقوله موفقیت‌های لازم را کسب کرده‌ایم.

این مسؤول با تاکید بر اینکه باید از دوران یادگیری ابتدایی فرهنگ مطالعه کردن در بین نونهالان نهادینه شود، اضافه کرد: چرا که با پرداختن به این موضوع در آینده محصول آن را به وضوح در زمینه‌های مختلف و با پیشرفت جامعه احساس خواهیم کرد.

رستم‌زاده بر ضرورت تبیین کردن فرهنگ سواد رسانه‌ای برای مردم و ترویج آن در جامعه اسلامی تاکید و تصریح کرد: این مقوله هم نقش اساسی و زیادی در توسعه یافتن فرهنگ مطالعه دارد، زیرا سطح سواد و اطلاعات شهروندان ارتقاء پیدا می‌کند.

این مدرس دانشگاه ضمن تاکید بر اینکه در استان باید کتاب‌های برتر سال در حوزه‌های مختلف شناسایی و معرفی شوند، ادامه داد: در این صورت ناشران و نویسندگان برای قدم برداشتن در این سمت و سو رغبت زیادی نشان می‌دهند.

وی با اظهار خشنودی از اینکه ضمن در نظر گرفتن قدمت تاریخی و علمی استان به این نتیجه دست پیدا می‌کنیم که آذربایجان غربی در چنین زمینه‌های ارزشمندی یکی از بهترین‌ها و اولین‌ها در کشورمان به شمار می‌رود، ادامه داد: بنابراین باید بیش از پیش برای ترغیب ناشران و چاپ کتاب‌های غنی، تخصصی و عمومی تاثیرگذار اقدام کرد

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه جشنواره کتاب سال استان در تحقق یافتن این سری هدف‌ها نقش بسیار مهم و ارزشمند دارد، گفت: بنابراین باید ضمن استفاده از ظرفیت‌های علمی جامعه برای سوق دادن نسل‌های جدید به سمت مطالعه با هدف تولید فکر و محتوا قدم برداشت.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه امسال تعدادی کتاب در انتشارات جهاد دانشگاهی استان چاپ و انتشار یافته است، بیان داشت: این کتاب‌ها حوزه‌های مختلف و دانشگاهی مانند مکانیک کشاورزی، کشاورزی و دامپزشکی را شامل می‌شود.

رستم‌زاده با اشاره به اینکه ادبیات فارسی، ورزشی و مدیریت از جمله کتاب انتشار یافته توسط انتشارات جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی را شامل می‌شوند، برای مفید واقع شدن این آثار علمی بین دانشجویان و اساتید ابراز امیدواری کرد.