imagesفرماندار خوی گفت: کشاورزی جزء بخش های استراتژیک و مهم هر کشوری است.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، دکتر سیوانی فرماندار شهرستان خوی  در دیدار جمعی ازفعالان و مسئولین بخش کشاورزی که به مناسبت هفته کشاورزی در فرمانداری خوی تشکیل شد با اشاره به اهمیت و جایگاه بخش کشاورزی، این بخش را جزء بخش های استراتژیک و مهم هر کشوری دانسته و اظهار داشت: این نشست ها باید مستمر و بصورت تخصصی برگزار شود تا با شناسائی مشکلات بخش کشاورزی در رفع آنها اقدام شود.

وی فعال نمودن پنجره واحد سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و برگزاری جلسات مستمر با شرکت مدیران استانی را در جهت حمایت از سرمایه گذاران این بخش و رفع مشکلات موجود موثر دانست .

فرماندار خوی در ادامه افزود: تغییر روش های آبیاری سنتی به صنعتی و گسترش شیوه های آبیاری قطره ای و بارانی در زمین های زیر کشت از ضرورت های بخش کشاورزی است و امروزه بخش کشاورزی بعلت مشکل کمبود آب در معرض آسیب قرار دارد و باید روش ها و الگوهای مصرف در آب کشاورزی  اصلاح شود .

فرماندار خوی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان خوی در بخش کشاورزی از جمله تخمه آفتابگردان، گیاهان داروئی، کشت گلخانه ای، تولید عسل و … بر حمایت جدی از تولید کنندگان و سرمایه گذاران بخش کشاورزی تأکید کرد .

در ادامه، نمایندگانی از طرف صنوف بخش کشاورزی به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند .