رییس کمیته امداد خوی گفت: ۱۷۰۰طرح اشتغال کمیته امداد برای خودکفایی خانواده ها در حال اجرا و نظارت است.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه از خوی، علی زینالی در نشست خبری خود با خبرنگاران که در هتل زمرد برگزار شد، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان به برنامه‌های سال ۹۴ کمیته امداد این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در سال ۱۳۹۴ برای اولین بار در سطح شهرستان‌های استان آذربایجان غربی زکات فطریه با مشارکت و همراهی نهادهای دیگر اجرا شد به طوری که مردم زکات خود را فقط به صندوق‌های زکات ایجادشده توسط شورای زکات خوی پرداخت کردند.

وی افزود: در سال ۱۳۹۴ مبلغ ۱۳۳ میلیون تومان زکات فطریه از مردم مومن شهردارالمومنین خوی جمع‌آوری شد که این مبلغ برای آزادسازی زندانیان غیرعمد، تهیه جهیزیه نوعروسان و پرداخت سبدکالا مستمندان اختصاص یافت و در سال ۱۳۹۵ برای مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان هدف گزاری شده است.

رئیس کمیته امداد امام خوی تصریح کرد: کمیته امداد طرحی به نام محسنین دارد که طبق این طرح مبلغی از حقوق و درآمد کارمندان برای فرزندان خانواده‌های فقیر و ناتوان که به دلایل غیر از فوت با مشکلات عدیده خانوادگی مواجه هستند، اختصاص می یابد. در سال گذشته ۲۳۸ خانوار نیازمند خویی تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند.

وی افزود: در سال ۱۳۹۴، مجموع ۱۴۵ نفر در بحث اشتغال به ارزش ۲۰میلیارد ریال به مرحله خودکفایی رسیدند و تا به امروز علاوه بر خانواده های خودکفا ۱۷۰۰ طرح اشتغال داریم که نظارت می شود.

زینالی اجرای موفقیت آمیز طرح ایتام در خوی را یکی از بهترین برنامه های کمیته امداد عنوان کرد و گفت: طرح اکرام ایتام توسط خیرین سال ۱۳۹۴ با ۱۸۰درصد پیشرفت نسبت به سال ۱۳۹۳، طرحی موفق در خوی بود که با مبلغ ۱ میلیارد و ۵۵۰میلیون تومان انجام گرفت.

این مقام مسوول تصریح کرد: در حال حاضر در شهرستان خوی ۷شعبه مرکز نیکوکاری وجود دارد که ۴ شعبه دیگر نیز اضافه خواهد شد و در سال ۱۳۹۴ مراکز نیکوکاری خوی بعنوان الگوی کشوری مطرح شده اند که باعث افتخار شهرستان و مسوولین است.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام شهرستان خوی با مشارکت موسسه خیریه بوتراب این شهرستان در سال ۱۳۹۴ جهیزیه ۳۹۰ نفر نوعروس را با مبلغ ۸۷۰میلیون تومان پرداخت کرد.