رییس پایگاه اهدای خون گفت: انتقال خون مهمترین بخش در زنجیره بهداشت، سلامت و درمان

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، دکتر مهمان نواز رییس پایگاه اهدای خون خوی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد با بیان اینکه آمار اهدای خون در شهرستان خوی پایین است، اظهار داشت: انتقال خون در زنجیره بهداشت، سلامت و درمان از مهمترین بخش ها است که باید مورد توجه جدی مسولین قرار گیرد.

وی افزود: اولین و مهمترین مشکل مرکز اهدای خون این شهرستان محل احداث ساختمان است و دومین مشکل تبلیغات و فرهنگ سازی کم اهدای خون در این شهرستان که باعث کاهش آمار شده است.

دکتر مهمان نواز خاطر نشان کرد: در سه ماهه اول سال ۱۳۹۴ حدود ۲۳۶۰ نفر مراجعه و ۱۹۶۹ نفر خون دهنده داشتیم که درمقایسه با  سه ماهه اول سال ۱۳۹۵ تعداد مراجعه کننده ۲۴۸۶ نفر و تعداد افراد خون دهنده ۲۰۶۰ نفر بوده است که افزایش ۱۰ درصدی را شامل می شود.

این مقام مسوول با بیان اینکه با اهدای خون زندگی را به اشتراک بگذاریم تصریح کرد:  امیدواریم با تجهیز پایگاه انتقال خون خوی در جهت تولید فرآورده های خونی مورد نیاز شمال استان اقدام شود و این پایگاه حداقل ۸ بیمارستان را از لحاظ خون دهی حمایت می کند که از این تعداد دو بیمارستان خود شهرستان را شامل می گردد.

وی با تاکید بر نقش خبرنگاران در موضوع فرهنگ سازی تصریح کرد: تعامل بیشتر مدیران مراکز اهدای خون با خبرنگاران می تواند نقش بسیار مهمی را در فرهنگ سازی این امر انسانی داشته باشد.