1245به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه،  امروز با حضور سردار ناصر اصلانی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی، علیرضا رادفر معاون سیاسی امنیتی استاندار، عباس حسن خانی فرماندار، محمد حضرت پور شهردار ارومیه و جمعی از مسئولان شهری و استانی و خبرنگاران یک تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر امحاء شد.

این مقدار مواد مخدر توسط نیروی انتظامی، مرزبانی، اطلاعات، سپاه، گمرک و فرودگاه آذربایجان غربی کشف شده بود.

آذربایجان غربی یکی از استان های واقع در مسیر ترانزیت مواد مخدر در کشور است و هر سال هزاران کیلوگرم انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی در این استان کشف و ضبط می شود.

کشف ۲ تن و ۷۳۲ کیلوگرم  مواد مخدر در آذربایجان‌غربی

سردار سرتیب دوم پاسدار ناصر اصلانی در  این مراسم اظهار کرد: در سه ماهه امسال مقدار دو تن و ۷۳۲ کیلو گرم انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شده است.

به گفته اصلانی در این بازه زمانی تعداد سه هزار و ۶۶۴ نفر دستگیر شده است که از این تعداد ۱۹۰ نفر قاچاقچی، یک هزار و هشت نفر توزیع کننده و دو هزار و ۴۶۶ نفر معتاد هستند.
وی اضافه کرد: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.

اصلانی با اشاره به اینکه در سال گذشته پنج هزار و ۵۰۰ نفر قاچاقچی عمده و توزیع‌کننده در استان جمع آوری شدند بیان کرد: در این رابطه ۱۳۲ باند نیز متلاشی شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی ‌گفت: امسال از اقدامات نیروی انتظامی در حوزه مقابله با تقاضا، پاکسازی نقاط آلوده از مواد مخدر بوده و از سوی دیگر خوشبختانه آذربایجان‌غربی از بعد جمع‌آوری معتادان متجاهر جزو استان‌های موفق کشور بوده است.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع مبارزه با مواد مخدر استان مرزی آذربایجان‌غربی، استاندار دستور افزایش مراکز ماده ۱۶ داده است.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در سال گذشته در اجرای طرح‌های ارتقاء اجتماعی ۶۱۲ فقره عملیات و اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده به وقوع پیوست و در این باره ۳ هزار و ۱۹۸ نفر توزیع کننده مواد مخدر جزء، دستگیر شدند.