aslaaaaaaaaaaدبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی راهکار حل این معضل خانمانسوز را اجتماعی کردن مبارزه و مشارکت همگانی اعلام کرد و افزود: برای ریشه کنی اعتیاد در جامعه به مشارکت همه مردم و دستگاههای اجرایی و فرهنگی نیازمندیم

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، سردار ناصر اصلانی  در همایش بزرگ سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر که در سالن آمفی تئاتر شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: تمام کشورهای جهان در جهت مبارزه با معضل مواد مخدر در کنار همدیگر بوده اما در عرصه مقابله با مواد مخدر ایران اسلامی حرف اول را در جهان می زند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مواد مخدر جنگ خاموش و بمب بی صداست، اظهار کرد: اگر بخواهیم مواد مخدر ریشه کن شود باید همه در این جنگ خاموش مشارکت داشته باشند و پای کار بیایند که فعالیت در حوزه مبارزه با مواد مخدر جهاد است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی ادامه داد: ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر خسارت‌های بسیاری را متحمل شده و تاکنون ۳ هزار و ۷۰۰ شهید را در این حوزه تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

سردار اصلانی ریشه بسیاری از فسادهای اجتماعی را ناشی از اعتیاد عنوان کرد و گفت: بسیاری از قتل‌های انجام شده در جامعه و همچنین جرائمی همچون سرقت ناشی از اعتیاد مرتکبان است.

وی گفت: در سال گذشته بیش از ۱۰ تن و در سه ماه نخست امسال ۲٫۸ تن انواع مواد مخدر در استان کشف شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از دستگیری ۵ هزار و ۵۰۰ نفر قاچاقچی در آذربایجان غربی در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: این مدت ۳ هزار و ۳۵۰ نفر معتاد متجاهر جمع‌آوری شده‌اند.

سردار اصلانی اضافه کرد: در سه ماه ابتدایی امسال نیز سه هزار و ۶۶۲ قاچاقچی دستگیر، ۲۱ شبکه قاچاق متلاشی و دو هزار و ۴۶۶ معتاد متجاهر جمع آوری شده است.