41مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت : ۹۹ درصد خانوار شهری استان آذربایجان غربی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، منصور صادقیان با اشاره به اینکه از ۴۲ شهر آذربایجان غربی ۳۴ شهر آن گازدار شده است افزود : گازرسانی به ۸ شهر باقی مانده این استان در مراحل مختلف گازرسانی قرار دارند.
وی با بیان اینکه گازرسانی به شهرهای  نلاس و میرآباد سردشت یکی از سخت ترین پروژه های گازرسانی در کشور است خاطر نشان ساخت: استان آذربایجان غربی یکی از مناطق کوهستانی کشور است که این امر گازرسانی به روستاها و شهرهای مختلف این استان را سخت و هزینه بر کرده است.
صادقیان تصریح کرد: هم اکنون عملیات گازرسانی به ۴۰۵ روستای آذربایجان غربی نیز در حال اجراست و تا کنون به بیش از۴۷۰ روستای این استان نیز گازرسانی صورت گرفته است.

وی با اشاره به کوهستانی بودن استان آذربایجان غربی و صعب العبور بودن مسیر ها خاطر نشان کرد : این مساله باعث شده است تا پروژه های گازرسانی در این استان سخت و زمان بوده و هزینه های گازرسانی نیز بالا باشد.
صادقیان گفت : از ۲ هزار و ۷۶۱ روستای آذربایجان غربی ۴۷۱ روستا گازدار است و تلاش شرکت گاز آذربایجان غربی برای گازدار کردن مناطق محروم و روستایی ادامه دارد.

منصور صادقیان یکی از اولویتهای اصلی شرکت گاز استان آذربایجان غربی را افزون بر گازرسانی به مناطق شهری و روستایی، گازرسانی به صنایع عمده که همسو با توسعه اقتصادی استان است دانست و خاطر نشان کرد : در این مسیر، تاکنون ٧۴۶ واحد صنعتی به شبکه سراسری گاز پیوسته اند.

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: بیش از ۷۷۵ هزار مشترک در این استان به شبکه گاز طبیعی کشور متصل هستند.

وی تصریح کرد : در صورت تامین اعتبار و همکاری دیگر نهادها و سازمانها، پروژه گازدار کردن روستاها  و مناطق بی بهره از این نعمت خدادادی با شتاب بیشتری انجام خواهد شد