کمیته+امداد+امام+خمینیمدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره)  آذربایجان غربی از بهره مندی ۵۷ هزار و ۹۷۸ نفر از مددجویان استان از برنامه های اوقات فراغت در سالجاری خبر داد و افزود: در این راستا شاهد افزایش ۲۲ درصدی بهره مندی مددجویان از این برنامه ها است

جلال حسین زاده در گفتگو بانشریه الکترونیکی نگاه با بیان اینکه امروزه اوقات فراغت نوجوانان و جوانان از دغدغه های مهم و اصلی خانواده ها و مسئولین جامعه است، افزود: بر این اساس حزه فرهنگی این نهاد در راستای تحقق اهداف فرهنگی و تربیتی به ویژه تقویت بینش اعتقادی، اخلاقی و علمی خانواده های تحت حمایت برنامه ساماندهی و غنی سازی اوقات فراغت با رویکرد آموزشی و تربیتی با محوریت خانواده ها  را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به  اینکه  مسئولین  باید عالملانه و دلسوزانه در حل مشکلات و چالش های پیش روی جوانان تلاش کنند اظهار داشت: ارتقای هویت دینی و ملی ، توانمندسازی آنان در امور زندگی و غنی سازی اوقات فراغت توام با نشاط و شادی در این راستا حائز اهمیت است.

جلال زاده افزود توسعه اردوهای زیارتی برای خانواده ها را یکی از رویکردهای این نهاد در سالجاری عنوان کرد و افزود: در این راستا بیش از ۶ هزار و ۳۶۰ نفر از دانش آموزان و دانشجویان و خانواده های مددجوی این نهاد به اردوهای زیارتی و عتبات عالیات اعزام می شوند.

وی  از بهره مندی ۴ هزار و ۵۵۰ نفر از مددجویان استان از برنامه های کانون های موقت و دائم  درسالجاری خبر داد و اظهار داشت: تابستان امسال ۲۳ کانون دائم و ۳۰ کانون موقت در استان آماده ارائه برنامه های مختلف فرهنگی و آموزشی به مددجویان است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی  ارائه برنامه های فرهنگی تربیتی با تاکید بر آموزشهای اعتقادی مبتنی بر قرآن و عترت، آموزش قرآن، برنامه های مهارت آموزی، آموزش مهارتهای زندگی، برنامه های اخلاق اسلامی، برنامه های ورزشی، برنامه های پژوهش و آموزش علمی و شناسایی استعدادهای درخشان و آشنایی با دستاوردهای انقلاب را از جمله برنامه های اجرایی از سوی کانونها عنوان کرد.

جلال زاده ارائه مشاوره های مختلف فردی و گروهی و برگزاری کلاس های آموزش خانواده را از دیگر برنامه های این کانون ها در سالجاری عنوان کرد و افزود: تابستان امسال ۴۵ هزار و ۳۲۵ نفر از خدمات مشاوره و برنامه های آموزش خانواده بهره مند می شوند.

وی در پایان افزود: چالش های جوانان باید به درستی استخراج و شناسایی شود چرا کع بسیاری از مسائل که مسئولان به عنوان مشکلات جوانان به آن نگاه می کنند در بین جوانان اهمیت ندارد .