IMG_7636امین حاجی قاسملو  گفت: بیش از ۴ هزار دانش‌آموز شهرستان خوی از خدمات موسسه علمی و آموزشی رزمندگان اسلام استفاده‌ می‌کنند.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، مسئول موسسه رزمندگان اسلام شهرستان خوی طی گفتگوی خبری با این توضیح که موسسه خدمات علمی آموزش رزمندگان اسلام، اولین موسسه ای است که در زمینه تهیه و تألیف جزوات رزمندگان گام برمی دارد اظهار داشت: این موسسه ماموریت اجرای برنامه علمی بسیج دانش‌آموزی را نیز بر عهده دارد.

امین حاجی قاسملو  با اشاره به مشخص نمودن پشتیبانهای  قوی برای دانش آموزان ابراز داشت: با این عمل توانسته ایم بار علمی دانش آموزان را بالا ببریم که اطمینان و دلگرمی  دانش آموزان و خانواده هایشان را در پی داشت.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری لیگ علمی، المپیاد علمی، طرح «آیه‌های تمدن» و جهاد علمی از عمده برنامه‌های ما برای دانش آموزان ممتاز بسیجی است.

حاجی قاسملو همچنین به اطلاع رسانی های آزمون خبر داد و گفت: در راستای جذب و ثبت نام دانشجویان و دانش آموزن در رابطه با آزمونهای نصیر و کلاس های کارشناسی ارشد،طرح پیشرفت تحصیلی و بورسیه مدارس، طرح جهاد علمی گام های مثبتی را برداشته ایم  و در این راستا  لیست دانش آموزان را از حوزه های بسیچج دانش آموزی و دانشجویی دریافت با ثبت نام در طرح های موجود و اخذ آزمون توان علمی آنان را ارزیابی می کنیم.

وی به خدمات ارائه شده نیز اشاره و گفت: کتب آیه های تمدن را به دانش آموزان عضو ارسال و بلافاصله پس از اجرای آزمون کارنامه ها را جهت اطلاع از وضیت موجود صادر می کنیم.

حاجی قاسملو با اشاره به طرح «آیه‎های تمدن»  اظهار داشت: این طرح با اجرای برنامه‌های مکمل آموزشی سهم بزرگی در موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان ایفا می‎کند.

مسئول موسسه رزمندگان اسلام شهرستان خوی با بیان اینکه طرح «آیه‌های تمدن» به دنبال تحقق تقویت بنیه علمی بسیج با توانمندی دانش در بین نخبگان بسیجی است، متذکر شد: در این راستا برخی اقدامات اندیشیده شده‌ و علاوه بر برگزاری برخی کلاس‌های آموزشی، مشاوره تحصیلی انفرادی برای مقاطع بالاتر و مشاوره گروهی برای پایه‌های تحصیلی نیز برای دانش‌آموزان بسیجی از پایه هفتم تا پیش‌دانشگاهی برگزار می‌شود،که  برای ورود به دانشگاه‎های معتبر و کسب رتبه برتر در کنکور سراسری نقش اساس دارد.

حاجی قاسملو با این اشاره که این موسسه با حوزه مقاومت دانش‌آموزی یک رابطه تنگاتنگ دارد تصریح کرد: دانش‌آموزان ممتاز علاقه‎مند به استفاده از خدمات موسسه رزمندگان می‎توانند با هماهنگی به حوزه های مقاومت دانش‌آموزی و با مراجعه به سرپرستی موسسه و یا تماس با شماره ۳۶۲۵۲۳۲۸ می‎توانند از خدمات این موسسه علمی مطلع شوند.

وی قبولی ۳۰نفر از دانش آموزان این موسسه را در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های کشور در کنکور ۹۴را از افتخارات این موسسه عنوان و افزود: همچنین دانش آموزان عضو موسسه توانستند  رتبه دورقمی و سه رقمی را از آن خود کنند.

گفتنی است موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان اسلام در اواخر دوران دفاع مقدس (سال های ۶۷-۶۸) با سرمایۀ اهدایی بیست میلیون ریال حضرت امام خمینی(ره) با هدف تقویت بنیه علمی رزمندگان ، ایثارگران و بسیجیان تاسیس شد و در مقاطع و پایه های مختلف تحصیلی و حمایت از استعداد های درخشان و نخبگان بسیجی فعالیت دارد.

از اهم فعالیت های موسسه خدماتی علمی آموزشی رزمندگان اسلام  می توان برگزاری کلاس در تمامی مقاطع با دبیران برتر مدارس تیزهوش و نونه دولتی، انتشار کتاب در زمینه کمک آموزشی،برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی، برگزاری مسابقات بین المللی، ارائه خدمات مشاوره ای، برگزاری دوره های آمادگی المپیاد و… را نام برد.