سرپرست شهرداری خوی از افزایش سرانه فضای سبز این شهر به بیش از ۱۰۰ هکتار خبر داد.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه محرم اکبرزاده در گفتگو با خبرنگاران  با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی واحد فضای سبز شهرداری خوی در سه ماهه سال جاری اظهار داشت: حفظ و نگهداری فضای سبز موجود، توسعه و افزایش سرانه فضای سبز، تولید کلیه نیازهای اساسی فضای سبز جهت کاشت فضاهای سبز سطح شهر، جداسازی سامانه آب آبیاری فضای سبز از آب شرب شهری  از جمله اهداف و اقدامات اساسی فضای سبز شهرداری است.

وی با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در سال ۹۵ اظهار داشت: در سال جاری اقدامات  مختلفی از سوی فضای سبز شهرداری صورت گرفته که بخش عمده این فعالیتها مربوط به سمپاشی آفات توسط سمپاش در تمامی پارکها، بوستانها و فضاهای سبز شهر، همچنین کاشت انواع درخت و درختچه بوده است.

اکبرزاده اذعان داشت: در سه ماه گذشته  ۴۴۰ مورد هرس درختان در سطح شهر صورت گرفته و ۵۳ مورد قطع درختان خشکیده و خطر ساز و ۱۴۴۰۰۰ مورد ترمیم نواقص گل کاری در راستای  حفظ و نگهداری فضای سبز صورت گرفته است.

وی همچنین اضافه کرد: تولید بیش از ۲۶۰۰گلدان انواع مختلف گل آپارتمانی و ۴۵۰۰۰۰ بوته گلهای فصلی، کاشت بیش از ۶۸۰۰ اصله انواع درخت و درختچه ، کاشت ۹۰۰ متر مربع چمن و اهدای بیش از ۱۲۵۰۰گلدان گل و نهال رایگان به اداره جات ، ارگانها و شهروندان گرامی از دیگر اقدامات فضای سبز شهرداری بوده است.

سرپرست شهرداری خوی تصریح کرد: لوله کشی بیش از ۱۲۸۶ مترسیستم آب و لوله کشی و رفع نواقص ۱۳۵۰ متر از فضای سبز، همچنین ۹۸۱ مورد ترمیم  لوله کشی آب مستحدثات شهرداری، و نگهداری چاههای عمیق شهرداری در سطح شهر نیز از اقدامات و فعالیتهای این  مجموعه از ابتدای سال جاری تا کنون می باشد.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ هکتار فضای سبز در خوی ایجاد و از سوی فضای سبز شهرداری حفظ و نگهداری می‌شود که این میزان فضای سبز در تلطیف، پاکیزگی هوا و جلوگیری از آلودگی‌های محیطی بسیار تاثیرگذار است.

اکبرزاده گفت: با توجه به آب و هوای خوی انواع درخت و درختچه و گل همچون افرا، بلوط، آلبالو، آلوچه، زبان گنجشک، چنار، اقاقیا، گل رز و مینیاتوری و دیگر درختان متناسب با خاک و آب و هوای خوی در سطح شهر کاشته شده است

وی در ادامه ضمن تشریح پروژه های عمرانی خوی افزود: پروژه جدول گذاری و اصلاح جداول سطح شهر یکی از پروژه های پیش‌بینی شده در طول سال است که این پروژه درکمربندی حجازی فر، خیابان منتظری، تقاطع غیرهمسطح، میدان هواشناسی به طرف سعیدآباد، کوچه نیکوکار و خیابان شهیدکوچری در حال انجام است.