13فرماندار خوی گفت: توسعه و اصلاح شبکه آب و فاضلاب شهری جز برنامه های الویت دار عمرانی شهرستان خوی می باشد.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه به نقل از روابط عمومی فرمانداری خوی، دکتر سیوانی ازتصفیه خانه فاضلاب خوی و تصویه خانه آب ایواوغلی بازدید کرد و از نزدیک در روند اجرای فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب خوی قرار گرفت.

درحاشیه این بازدید فرماندارخوی با اشاره برنامه های توسعه و اصلاح شبکه آب و فاضلاب شهری شهرستان اظهار داشت: توسعه و اصلاح شبکه آب و فاضلاب شهری جز برنامه های الویت دار عمرانی شهرستان خوی می باشد که مجموع سرمایه گذاری در این بخش بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال می باشد که از طرح های چشمگیر این بخش می توان به فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب خوی و ارتقاء  سیستم تصفیه خانه آب ایواوغلی اشاره کرد.

وی افزود: در صورت ادامه این روند و با افتتاح مدول اول از فاز دوم در سال جاری نیازهای فعلی شهرستان برطرف و با به بهره برداری رسیدن از مدول دوم از فاز دوم نیازهای ۱۰ سال آتی شهرستان برطرف می شود.

گفتنی است فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب خوی در ۲ مدول با  ظرفیت تصفیه ۲۹۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز در حال اجرا می باشد که در صورت بهره برداری از این طرح  جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر  را تحت پوشش قرار خواهد داد.شایان ذکر است مدول اول فازدوم در سال جاری و مدول دوم این فاز در سال ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید .

همچنین با ارتقاء  سیستم تصفیه خانه آب ایواوغلی با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال به روش اسمز معکوس  ظرفیت این تصفیه خانه به ۲۵ لیتر در ثانیه رسید.