وقوع ۲۵ زمین لرزه و پس لرزه در آذربایجان غربی/ مردم در فضاهای روباز خوابیدند

5234زلزله ای به بزرگی ۴٫۵ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی را لرزاند که شدیدترین زلزله از میان ۲۵ زلزله در هشت ساعت گذشته بود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه به نقل از استانداری آذربایجان غربی،  به اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه به نسبت شدید بعد از ظهر امروز و در ساعت ۲۱ و ۲۶ دقیقه و ۵۸ ثانیه در شهرستان خوی و اطراف آن روی داد.

این زمین لرزه شدیدترین زمین لرزه از سلسله زلزله های هشت ساعت گذشته در این شهرستان بود.

بنا به اعلام این مرکز، این زمین لرزه به بزرگی ۴٫۵ ریشتر و در عمق چهار کیلومتری زمین و در مختصات جغرافیایی ۳۸٫۴۹۶ درجه عرض جغرافیایی و ۴۴٫۸۵۷ درجه طول جغرافیایی و در غرب شهرستان خوی روی داده و مرکز آن روستای وار بود.

بنا به گزارش رسیده از شهرستان خوی، وقوع این زمین لرزه ها باعث ترس و وحشت مردم منطقه شده و مردم بیرون از منازل به سر می برند و بسیاری از اهالی در فضاهای روز باز خوابیده اند.

تاکنون از تلفات و خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی دریافت نشده است.

همچنین در ساعات ۱۵ و ۳۴ دقیقه و ۳۴ ثانیه زلزله ای به بزرگی ۳٫۴ ریشتر، ۱۵ و ۲۰ دقیقه و ۳۵ ثانیه زمین لرزه ای به بزرگی ۳ ریشتر و در ساعت ۱۵ و ۲۱ دقیقه و ۵۶ ثانیه زلزله ای به شدت ۲٫۸ ریشتر در این منطقه رخ داد.

گزارش های مردمی حاکی است که بر اثر وقوع زلزله و بارش باران، جاده مرز رازی در غرب شهرستان خوی به علت ریزش کوه مسدود شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بنا به گفته مسئول ستاد مدیریت بحران خوی به علت وقوع زلزله های مکرر در منطقه و بارش شدید باران و ریزش کوه، جاده منتهی به مرز رازی خوی مسدود شد.

هم اکنون ستاد مدیریت بحران خوی و راهداران در تلاش برای بازگشایی این محور هستند.

فرمانداری شهرستان خوی امشب طی پیامکی از مردم خوی خواسته است به علت وقوع پس لرزه های مکرر، با رعایت احتیاط امشب را زیر سقف نخوابند.

شهرستان ۳۷۵ هزار نفری خوی در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده و یکی از شهرهای زلزله خیر ایران است.

نظرات

پاسخی بگذارید