Mededi2_63759نشست هم اندیشی ارائه آموزش های فنی و حرفه ای ویژه روستائیان حوزه آبریز دریاچه ارومیه با حضور رؤسای ادارات بخش انزل ارومیه برگزار شد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، محسن مددی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این نشست با اشاره به لزوم اهتمام ارائه آموزشهای مهارتی به روستائیان به ویژه به روستائیان حوزه دریاچه ارومیه ، بر توسعه آموزشهای مهارتی در بخش کشاورزی و صنعت به منظور توسعه مشاغل جایگزین حوزه دریاچه ارومیه تأکید نمود.

مددی افزود: ارائه آموزش های مهارتی به جامعه هدف در کاشت و تولید محصولات جایگزین و نیز استفاد از ظرفیتهای توریسم و گردشگری بهترین جایگزین طرح مشاغل حوزه دیاچه ارومیه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر ضرورت ارائه آموزشهای مهارتی به بانوان روستائی به عنوان بخش دیگری از ضرورت مقابله با این بحران افزود: توسعه مشاغل خانگی با توجه به محدود شدن کشاورزی در حوزه دریاچه ارومیه با توسعه واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با سرمایه کم، اشتغال پایدار را در این حوزه تقویت خواهد نمود.

وی  با اشاره به نیاز سنجی صورت گرفته توسط این اداره کل از حدود ۲۰۰ روستا در سطح استان،  یادآور شد: اولویتهای آموزشی و مهارتی مورد نیاز حوزه دریاچه ارومیه احصاء و تدوین گردیده است .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ارائه رشته های مهارتی چون : قالیبافی ، گلسازی ، روبان دوزی ، کیف و چرم و سازنده جعبه های تزیینی را رشته هایی براساس نیاز سنجی صورت گرفته معرفی نمود که در مرحله اول و بصورت پایلوت در بخش انزل به جامعه هدف ارائه خواهد شد.