7845رئیس پلیس پیشگیری آذربایجان‌غربی از کاهش ۵ درصدی جرائم در سالجاری در استان خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، جعفر علیزاده ظهر در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به  اولویت‌های حوزه پیشگیری در استان، اظهار داشت: نخستین اولویت حوزه پیشگیری، مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد است.

رئیس پلیس پیشگیری آذربایجان‌غربی گفت: هم‌اکنون یکی از آسیب‌های اصلی استان که آسیب های دیگر را در جامعه در پی دارد معضل مواد مخدر و اعتیاد است

وی در ادامه بحث حاشیه نشینی را دومین اولویت حوزه پیشگیری در استان عنوان کرد و اظهار داشت: مشاغل کاذب، اعتیاد و فروش مواد مخدر از مسائل و آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین به شمار می‌رود

رئیس پلیس پیشگیری آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در این زمینه نیز کارشناسان انتظامی مطالعات میدانی را برای علت‌یابی چرایی این موضوع انجام داده.

علیزاده بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه پلیس استان موضوع طلاق است که متاسفانه در جامعه در حال افزایش بوده و نیروی انتظامی نیز در این زمینه اقداماتی انجام می‌دهد.

وی به آمار وقوع و کشف سرقت‌ها در سه ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت: سه ماه نخست امسال شاهد کاهش ۸ درصدی سرقت های مهم در استان بودیم.

علیزاده از کاهش ۵ رصدی جرائم در سه ماهه نخست امسال خبر داد و اظهار داشت: همچنین در این مدت ۶ درصد کل سرقتها و ۱۸ درصد سرقت به عنف و زورگیری کاهش داشته است.

رئیس پلیس پیشگیری استان آذربایجان‌غربی افزود: متاسفانه ۸۰ درصد سرقت‌های خرد توسط معتادان انجام می‌شود

علیزاده در ادامه به معضل قاچاق در استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه صدمات ورود کالای قاچاق به کشور و استان بسیار زیاد بوده چراکه کالای قاچاق کارخانه‌های کوچک را مورد هدف قرار داده و سبب تعطیلی آنان می‌شوند.

رئیس پلیس پیشگیری استان به اقدامات پیشگیرانه در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: در شب‌های قدر اقدامات امنیتی، اطلاعاتی، ترافیکی از سوی نیروی انتظامی در حال اجر است.