به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه, رئیس آموزش و پرورش خوی با اشاره به وسعت جغرافیایی شهرستان نسبت به سایر شهرهای استان، تصریح کرد: نبود نواحی مختلف آموزشی طی سال‌های قبل بنا به وسعت جغرافیایی زیاد، نتوانستیم خدمات قابل قبولی را به مناطق دور افتاده شهرستان انجام دهیم و با ساخت مدارس مختلف در مقاطع مختلف تحصیلی در روستاها طی چند سال اخیر در تلاش هستیم تا این مشکل را به حداقل برسانیم.

قدیر محمدی ادامه داد از لحاظ آموزشی درروستاهای شهرستان خوی کمبود هایی وجود دارد ودر بعضی از روستاها نیز حدودا ۶۰کلاس درسی کانکسی وجودداردو هدف آموزش وپرورش خوی دراین راستا احداث سه کلاسه دراین روستاها است ودرحال حاضر درشش روستا درمرحله اجرایی است

این مقام مسوول به پروژه مهر نیز اشاره نمود و افزود: اداره آموزش و پرورش شهرستان خوی همزمان با بازگشایی مدارس پروژه مهر خود را شروع خواهد نمود.

وی ضمن بیان سهم ۵ در صدی اداره آموزش و پرورش از عوارض شهرداری گفت : در این زمینه از شورای اسلامی شهر و شهرداری همکاری های لازم را انجام نمی دهند که امیدواریم از این به بعد بیشتر شود.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز در شهرستان خوی در زمینه ساخت مدارس سهم بالایی دارند تصریح کرد : خیرین جهت ساخت مدارس نیاز به تعیین زمین و  واگذاری آنان دارند و درخواست بنده این است سهم آموزش و پرورش از زمینهای تفکیکی به این اداره واگذار شود

محمدی با بیان اینکه  تمام پروژه‌های خیرین مدرسه ساز به صورت مشارکتی است اظهار داشت:  در مناطق شهری ۵۰ در صد از هزینه ساخت مدرسه توسط خیرین و بقیه هزینه ساخت توسط دولت پرداخت می‌شود و همچنین در روستاها سهم دولت ۷۰ درصد و خیرین ۳۰ درصد هزینه ساخت مدارس است.

محمدی با اشاره به جذب مربی پیش دبستانی گفت : خوشبختانه ما سال گذشته توانسته ایم ۱۶۳ مربی پیش دبستانی را جذب آموزش و پرورش نمائیم که این آمار بالاترین رقم در استان آذربایجانغربی است و  درصدد هستیم این تعداد را امسال افزایش دهیم و با توجه به اینکه درصد جذب در پایه اول دبستان در شهرستان ۷۴/۹۹ بود این آمار نیز از میانگین استانی بالاتر است .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوی تنبیه بدنی دانش آموزان را به هر عنوان ممنوع اعلام نمود و گفت : در صورت مشاهده چنین مواردی به صورت کاملا قانونی برخورد خواهد شد.

وی دربخشی ازسخنان خود به اوقات فراغت دانش آموزان اشاره کردوگفت: ایجاد ۱۵پایگاه ورزشی محلات با همکاری شهرداری خوی ،آماد ه سالن های مدارس این شهرستان ودوکانون فرهنگی وتربیتی با استفاده از نیروهای مجرب برای ارائه خدمات به دانش آموزان ،برای اوقات فراغت آنها آماده شده است