IMG_8595فرماندار خوی گفت: استان آذربایجان غربی از قابلیت های قابل توجهی در صنعت توریسم و گردشگری برخوردار است  که  تدوین سند توسعه گردشگری و معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری در رشد و توسعه استان بسیار موثر است

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، ماتئو گومچئونه مدیر شرکت آلتی کامپلی ایتالیا با حضور در دفتر فرماندار شهرستان خوی در خصوص همکاری های مشترک اقتصادی که طبق تفاهم نامه بین استاندار و این شرکت به امضاء رسیده بود، با فرماندار خوی به گفتگو پرداختند .

سیوانی فرماندار شهرستان خوی در این دیدار ضمن اشاره به ارزشمند بودن اینگونه موضوعات و جلسات اظهار داشت: استان آذربایجان غربی از قابلیت های قابل توجهی در صنعت توریسم و گردشگری برخوردار است و دارای ظرفیت های توریستی جهانی از جمله تخت سلیمان، قره کلیسا و مقبره شمس تبریزی در خوی می باشد.

وی با برشمردن ظرفیت ها و مزیت های شهرستان خوی در زمینه های سرمایه گذاری، جذب گردشگر و تجارت مرزی، خواستار مطالعه میدانی این ظرفیت ها و تبدیل آنها به کتابچه کامل معرف شهرستان خوی گردید .

وی، تدوین سند توسعه گردشگری و معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری در منطقه را در راستای رشد و توسعه استان بسیار موثر دانست .

آقای ماتئو گومچئونه مدیر شرکت آلتی کامپلی ایتالیا نیز در این دیدار با اشاره به موقعیت استراتژیک خاص استان آذربایجان غربی اظهار داشت: با شناسائی پتانسیل ها و سرمایه گذاری در این زمینه ها،  آذربایجان غربی می تواند بعنوان قطب سرمایه گذاری منطقه معرفی شود .

وی افزود: باید تمامی بخش های اقتصادی منطقه آنالیز و پروژ های مشترک برای آنها تعریف شود و با همکاری تمامی گروه های مختلف دولتی و خصوصی در خصوص سرمایه گذاری در این بخش ها اقدام گردد.

گفتنی است تفاهم نامه گسترش و توسعه همکاری های اقتصادی فی ما بین استاندار آذربایجان غربی و آقای ماتئو گومچئونه مدیر شرکت آلتی کامپلی ایتالیا در ۳۰ فروردین سال ۹۵ در ۵ بند به امضای طرفین رسیده است .