1037مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی از افتتاح طرح های آبرسانی به ۶۶ روستای استان در هفته دولت خبر داد .

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، کاظم محمدی اقدم در بازدید شرکت کنندگان در گردهمایی مشاوران امور زنان و خانواده صنعت آب و برق کشور از عملیات اجرایی آبرسانی به مجتمع ترکمان ارومیه اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح ها شش هزار و ۹۷۴ خانوار روستایی با ۲۶ هزار رو ۹۳۱ نفر جمعیت از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.

وی تعداد کل روستاهای استان را دو هزار و ۸۳۹ روستا عنوان کرد و افزود: از این تعداد یک هزار و ۸۴۴ روستای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

محمدی اقدم با اعلام اینکه ۷۰ درصد تاسیسات آب در روستاهای استان فرسوده بوده و ۶۴۶ روستا نیز در زمره روستاهای سطح دو قرار دارند، گفت: فرسودگی شبکه های آبرسانی در روستاها مشکل اساسی در استان بوده که برای ارتقاء روستاهای سطح دو به سطح یک دوهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است .

وی اظهار امیدواری کرد با همکاری مجلس شورای اسلامی و تصویب اعتبارات مورد نیاز از محل صندوق توسعه ملی، برای پایدار سازی تامین آب آشامیدنی روستاییان، ردیف اعتباری مستقل در نظر گرفته شود.

نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تاکید بر اختصاص ردیف بودجه مستقل برای شرکت های آب و فاضلاب روستایی ابراز امیدواری کرد با این اقدام، رشد و توسعه مناطق روستایی در کشور سرعت بیشتری یابد.

پروانه فانی گفت: اساس توسعه روستاها وظیفه حاکمیتی دولت ها بود و در برنامه های توسعه ای کشور در سال های گذشته نیز به این مهم توجه ویژه شده است .

وی با اشاره به محدودیت های منابع آب در دنیا و ایران اظهار کرد: با توجه به مشکلات پیش آمده از ناحیه کاهش منابع آب، ضرورت دارد در حوزه اندیشیدن در خصوص استحصال آب غیر از را ه های موجود گام برداریم