676450p438EDNmain12158photo_2016-08-13_22-43-07در جلسه علنی شورای اسلامی شهر که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار ارومیه، مدریت توزیع برق  و جمعی از مدیران استانی تشکیل شد ، علل افزایش تصادفات رانندگی و تلفات انسانی در جاده امامزاده – گلمان بررسی و نیز بر حل مشکل روشنایی آن تاکید شد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، محمد رضا امامزاده علیزاده، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ارومیه  در جلسه علنی بررسی علل افزایش تصادفات رانندگی و تلفات انسانی در جاده امامزاده- گلمان  در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه ۸۰ درصد تصادفات در جاده های استان بدلیل عامل انسانی است،  افزود: در کنار عامل انسانی، جاده و وسایط نقیله نیز عاملی مهم به حساب می آیند.

وی تلفات جاده امام زاده – گلمان را  قابل تامل، بررسی و دردناک عنوان کرد و  تصریح کرد :  هم اینک این جاده از نبود لاین جدا کننده رفت و برگشت، نبود  روشنایی ، نبود علائم هشدار دهنده و نبود شانه های خاکی جهت توقف خودروها و عدم کنترل پلیس راه با توجه به موقیعت گردشگری منطقه رنج می برد .

وی با تاکید بر ایمن سازی جاده امامزاده گلمان خواستار استاندارد سازی این جاده  از سوی مسئولین ذیرربط شد.

عصمت گرامی، عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در ادامه این جلسه گفت:  علاوه بر ناایمن بودن جاده امام زاده- گلمان سایر جاده های شهر ارومیه چون سرو و  بند نیز ناایمن و غیر استاندارد است .

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه علاوه بر نبود روشنایی و عریض یودن جاده امام زاده و گلمان ، آسفالت جاده بند و سرو به صورت فاحشی نشست کرده است  و این مهم باعث ایجاد تصادفات ناگوار می شود .

حبیب زاده، رییس راه و شهر سازی  ارومیه نیز در این نشست اظهار کرد:  متاسفانه سالهاست  در جاده اما مزاده  گلمان مقوله آزاد سازی صورت نگرفته است  و این جاده نیاز اساسی به تعریض دارد  و بیشتر علائم ترافیکی در این محدوده فرسوده شده است  و تنها تخصیص اعتبار گره گشای مشکلات جاده امام زاده گلمان است.

وی گفت: امسال با هماهنگی مدیریت توزیع برق و شهرداری ارومیه مشکل روشنایی جاده امامزاده گلمان رفع می شود.

محمد حضرت پور، شهردار ارومیه در جلسه علنی بررسی افزایش تصادفات رانندگی و تلفات انسانی در جاده امامزاده گلمان  در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه هنم اینک تعریض جاده در دست اجرا است، گفت:  این جاده متاسفانه از نبود روشنایی  و علایم ویژه راهنمایی و رانندگی  رنج می برد و این مهم یکی از دغدغه های و مطالبات شهروندان ارومیه و استان است .

وی با اعلام اینکه تامین موارد ایمنی برای جاده امام زاده گلمان چون روشنایی  در حوزه وظایف مدیریت شهری ارومیه به دلیل خارج از محدوده بودن نیست، بیان کرد: با توجه به افزایش آمار تصادفات  در این جاده، مدیرت شهری ارومیه را بر آن داشت برای کاهش آمار تصادفات  در این محدوده در بودجه۹۴  شهرداری اعتباری برای روشنایی تخصیص داده شد و امسال مشکل روشنایی رفع می شود.

 گفتنی است؛ در حاشیه این  جلسه رفع مشکلات جاده گلمان امام زاده ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه با خادمان حرم رضوی دیدار کردند و در این دیدار شهردار ارومیه بر ساخت  درمانگاهی در یکی از نقاط محروم سطح شهر ارومیه و  افتتاح آن در سال آینده با حضور خادمیان حرم رضوی یشنهاد داد و همچنین در پایان این دیدار شهردار و رییس شورای شهر ارومیه نشان خادمی  را از خادمین امام رض(ع) گرفتند .