4779450_817مسئول واحد مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از آغاز بکار دومین جشنوار عکس خبری آذربایجان غربی در روز یکشنبه همزمان با هفدهم مرداد ماه و روز خبرنگار خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، امید سیاح  با اشاره به اینکه ۳۵۶ عکس از سوی ۱۷ عکاس خبری استان به بخش مسابقه جشنواره ارسال شده بود، گفت: نمایشگاه عکس خبری این جشنواره نیز که متشکل از ۴۵ قطعه عکس خبری منتخب است، روز یکشنبه هفدهم مرداد ماه ساعت ۱۸ در محل نگارخانه اورمیه واقع در حوزه هنری این شهر افتتاح و تا ۲۱ مرداد ماه دایر خواهد بود.

وی سطح کیفی آثار ارسالی به جشنواره را خوب و استقبال رسانه‌ها را نیز مطلوب ارزیابی کرد و افزود: برگزاری چنین جشنواره‌هایی باعث ایجاد رقابت سالم بین عکاسان خبری شده و ارتقا جایگاه صنف عکاسان خبری و افزایش سطح کیفی عکس خبری در رسانه‌ها را نیز از دیگر ثمرات جشنواره برشمرد.

وی افزود: کار داوری بخش مسابقه جشنواره بر عهده اسفندیار اصغرخانی عکاس حرفه‌ایی و مدرس دانشگاه، امید سیاح فارغ االتحصیل ارشد روزنامه نگاری و مسئول واحد مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی و مهرداد تبریزی عکاس خبری باسابقه و عضو انجمن عکاسان مطبوعاتی ایران بود که با اتمام داوری آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، تندیس‌ها و جوایز  عکاسان برتر استان در مراسم روز خبرنگار اهدا خواهد شد.