139505191835398108336214رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل سنت آذربایجان‌غربی گفت: همایش”تکفیر، چالش‌های پیش‌رو و مسئولیت علمای جهان اسلام” پنجشنبه این هفته در مهاباد برگزار می‌شود.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری همایش”تکفیر، چالش‌های پیش‌رو و مسئولیت علمای جهان اسلام” در روز پنجشنبه در مهاباد اظهار داشت: در این باره خداوند متعال در قرآن کریم فرمود، بدترین مردم نسبت به مسلمانان، مشرکان و یهودیان و نزدیک‌ترین آنها، مسیحیان هستند.

رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه از ۱۴ ماه گذشته، مرکز بزرگ اسلامی استان به صورت مستقل فعالیت می‌کند گفت: نخستین وظیفه این مرکز ساماندهی مدارس و علمای اهل سنت است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه علمای اهل سنت در حجره‌ها مشغول تحصیل بوده و پرونده‌های آنها دقیق و روشن نبود، برای همین از طلاب سنی مذهب، آزمون ورودی و جامع همانند کنکور گرفته شده و در صورت موفقیت، به عنوان روحانی بهره گیری می شود.

فعال آذر با اشاره به اینکه دولت و نظام به علمای اهل سنت و شیعه هیچ کمک دولتی نمی‌کند بیان کرد: در این رابطه، تنها به مقدار ناچیزی به آنها شهریه پرداخت می‌شود.

رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان‌غربی با ابراز خرسندی از اینکه هم‌اکنون تعداد بسیار اندکی در جامعه به گروه‌های تکفیری می‌پیوندند افزود: با وجود مشکل بیکاری و اشتغال در جامعه و با وجود اینکه گروه‌ها برای جذب افراد، پول‌های هنگفتی پرداخت می‌کنند، اما فعالیت آنها نیز تاکنون نتیجه نداده است.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی سرزمین اقدام، ادیان و مذاهب است اظهار داشت: این در حالی است که خوشبختانه شاهد کمترین چالش در استان بوده و هیچ مشکلی از این لحاظ در این منطقه وجود ندارد.