سخنگوی شورای اسلامی شهر خوی از بهره برداری نخستین آمفی تئاتر روباز در این شهرستان طی ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه از خوی، سجاد چهره آرا در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در عرض این چند سال که ما در خدمت مردم بوده ایم ۲۸۲ جلسه برگزار شده است که ۴۴ جلسه در سه ماهه اول سال ۹۵ بوده است که از این تعداد ۳۰ جلسه عمومی و بقیه بصورت کمسیون  تخصصی بوده و ۱۳۴۶ نامه وارد شده که از این تعداد ۷۵۳ نامه ادارات و نهاد دولتی و ۵۹۳ درخواست های مردمی بوده است.

وی  با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری در برنامه‌های فرهنگی شهر پیش قدم بوده است؛ افزود: در شهریورماه سال جاری دو برنامه مهم فرهنگی داریم یکی جشنواره آفتابگردان و عسل، دومی در ۱۷ شهریور که بزرگترین رخداد ورزشی برای شهرستان خوی خواهد بود حضور ۶۰ تیم فوتسال کشوری همراه ۱۵۰۰ نفر در شهرستان خوی است.

این مقام مسوول به راهیابی دو نونهال خویی به تیم ملی کشتی اشاره و تصریح کرد: در رشته کشتی نیز ما در سطح رضایت بخشی هستیم و امسال ۲ نونهال از کشتی به تیم ملی راه یافتند .

چهره آرا از بهره برداری نخستین آمفی تئاتر روباز با ۱۶۰۰ نفر ظرفیت در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: برای بهره برداری از این طرح نزدیک به ۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به فعالیت های عمرانی در این شهرستان گفت: ساخت تندیس پوریای ولی ، نصب تندیس شمس تبریزی در کشور ترکیه، اصلاح ۸۰۰ چاه آب معیوب، ۴۲۰ آبراه و ۵۶۰ دریچه فلزی، جمع آوری ۱۱ واحد دامداری در مناطق مسکونی، احداث تقاطع غیر همسطح جهاد را از جمله این برنامه ها است.

چهره آرا با بیان اینکه تا به امروز بیمه تمام کارگران بروز رسانی شده است افزود: پرداخت حقوق کارگران توسط شهرداری بدین اینصورت است که تمام کارگران بصورت پیمانکاری کار می کنند و پیمانکار موظف است حقوق دو ماه اول را خودش پرداخت کرده بعد دو ماه شهرداری تمام مطالبات را پرداخت خواهد کرد.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه برای اولین بار در شهرستان خوی مرکز نگه داری حیوانات ناقل بیماری احداث و راه اندازی شده است اذعان کرد: از شنبه نیز ساماندهی کودکان کار با همکاری بهزیستی، نیروی انتظامی، دادستان و دیگر مجموعه ها شروع خواهد شد و در مورد معتادین نیز اگه شخص ابتدای اعتیاد باشد جهت ترک با هزینه شهرداری به عین حیات فرستاده می شود که امیدواریم شورای شهر با همکاری شهرداری بتواند در این راه موفق باشد.

وی در پایان سخنان خود افزود: سرانه فضای سبز در سال۹۵ که ۴/۸ بوده است که پیش بینی می شود در سال ۹۶ به ۵/۵ برسد.