64869786مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی از بهره مندی ۶۶ روستای استان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی همزمان با هفته دولت خبر داد.

کاظم محمدی اقدم در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه برای آبرسانی به این روستاها ۱۹۲ میلیارد و ۸۶۹ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است ، اظهار داشت :از کل اعتبارات هزینه شده ، ۹۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ، ۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ما بقی نیز از اعتبارات سایر منابع تامین شده است .

وی گفت : با بهره برداری از این طرح ها شش هزار و ۹۶۹ خانوار روستایی با ۲۷ هزار نفر جمعیت در روستاهای شهرستانهای ارومیه، بوکان ، پلدشت، تکاب، چایپاره ، خوی ، سردشت، سلماس، شاهیندژ، شوط و ماکو از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

محمدی اقدم حفر و تجهیز ۲۳ حلقه چاه ، بازسازی ۱۰ دهنه چشمه، اجرای ۳۰۷ کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال، احداث یکهزار و ۴۰ متر مکعب ایستگاه پمپاژ و دو هزار و ۳۴۵ متر مکعب مخزن ذخیره را از جمله اقدامات انجام شده در این راستا اعلام کرد.

وی گفت : با بهره برداری از این طرح ها ، شاخص بهره مندی روستاهای استان از آب آشامیدنی ۰۴/۱ در صد افزایش به ۳/۷۳ در صد خواهد رسید.