کمیته+امداد+امام+خمینیمدیر کمیته امداد شهرستان خوی گفت: مرکز نیکوکاری بانوان در شهرستان خوی افتتاح گردید

زینالی در گفتگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه با اشاره به اجرای موفق طرح مرکز نیکوکاری خیرین و استقبال بسیار خوب خیرین علی الخصوص علما٬ معتمدین محلی٬ و عموم مردم اظهار داشت: به منظور بهره مندی بانوان از خدمات مراکز نیکوکاری؛ مرکز نیکوکاری بانوان در این شهرستان راه اندازی شد.

وی افزود: این مرکز با همکاری هئیت امنا مسجد امام علی(ع) و موسسه خیریه امام سجاد(ع) آغاز بکار کرده است.

زینالی با بیان اینکه ظرفیت امورات خیریه در بانوان به مراتب گسترده تر از آقایان است٬ خاطر نشان کرد: در اولین جلسه این مرکز بیش از ۳۰ نفراز بانوان نیکوکار که خودشان در محلات و مساجد خوی بعنوان سرشاخه ی خیرین بودند ثبت نام نمودند.

مدیر کمیته امداد شهرستان خوی با بیان اینکه ایجاد مرکز نیکوکاری بانوان از چند جهت لازم و ضروری بوده است٬ اذعان کرد: اولا٬ ظرفیت امورات خیریه در بانوان به مراتب گسترده تر از آقایان است دوما٬ نوع کمک بانوان عموما تخصصی و اکثرا در زمینه خرید جهزیه  و همچنین هزینه های درمانی بوده است سوما٬ علارغم ایجاد مرکز نیکوکاری خیرین خوی با توجه به تشکیل اکثرا جلسات در مسجد ملااحمد امکان حضور برای بانوان خیر نبود تلاش گردیده است مرکز جدید این مسایل را مدنظر قرار دهد.

این مقام مسوول تصریح کرد: محل جدید طوری طراحی شده است که بانوان در طول روز امکان حضور را در این مرکز داشته باسند و این مرکز از حالت اداری خارج گردیده و به صورت یک منزل خیریه تجهیز گردیده است.

زینالی افزود: بانوان در این مرکز علاوه بر شرکت در امورات خیریه می توانند در جلسات نزولات و همچنین دعاهای مدنظر خودشان را نیز برگزار کنند و علاوه بر آن می توانند در خصوص آموزش شغل های سختی به زنان سرپرست خانوار نیز اقدام نمایند.

وی اظهار داشت: پیش بینی می گردد که فعالیت مرکز نیکوکاری بانوان خوی همانند آقایان در کوتاه مدت جز خدمات ماندگار استان و کشور باشد.