فرمانده نیروی انتظامی خوی از کشف ۵۵۰۰ لیتر مواد سوختی قاچاق در ایستگاه بازرسی ایواوغلی خبر داد.

سرهنگ اسفندیار احمدی در گفتگو با خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، اظهار داشت: ماموران ایستگاه ایست و بازرسی ایواوغلی در  حین گشت زنی در یک دستگاه خودروی کامیون کمپرسی را به ظن حمل کالای قاچاق توقیف کردند.

وی افزود: ماموران انتظامی خوی در این رابطه یک نفر متهم را دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مقر پلیس منتقل کرده و سپس به مقامات قضائی این شهرستان تحویل دادند.

فرمانده انتظامی خوی بر ضرورت مشارکت مردم و مسؤولان با ماموران انتظامی در راستای ریشه‌کن کردن قاچاق کالا تاکید کرد و از مردم این شهرستان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت قاچاقچیان مراتب را از طریق تماس با پلیس ۱۱۰ در اختیار ماموران انتظامی این شهرستان قرار دهند و تنها راه‌حل ریشه‌کن کردن قاچاق کالا در جامعه عزم همگانی در جهت جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به داخل کشور بوده و این کار تنها به واسطه نیروی انتظامی محقق نخواهد شد

این مسؤول افزود: یکی از مهم‌ترین دلایل قاچاق کالا سودآوری بالای قاچاق، فقر، بیکاری، عدم اشتغال پایدار و همچنین راحتی قاچاق کالا است، لذا از مسؤولان درخواست می‌شود زمینه ایجاد اشتغال برای مردم ایجاد کنند.

وی گفت: قاچاق سوخت از جمله قاچاق‌های است که علاوه بر صدمه زدن بر چرخه اقتصاد کشور می‌تواند جان حاملان قاچاق مواد سوختنی را به خطر انداخته و در برخی از موارد حتی مرگ آنان را نیز رقم می‌زند.

احمدی با بیان اینکه قاچاق سوخت صدمه جدی بر روی چرخه اقتصاد کشور وارد می‌کند، ادامه: ماموران انتظامی این شهرستان در جهت مقابله با این نوع از قاچاق تمام تلاش خود را انجام می‌دهند.