به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت، پنج واحد تولیدی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ارومیه افتتاح شد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، مرکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده، واحد تولیدی لامپ های خانگی، شرکت محصولات بتنی، واحد تولیدی ابزار آلات ساختمانی و واحد دانش بنیان ارومیه از طرح های افتتاحی در ارومیه بود که با بهره برداری از آنها برای ۸۵۰ نفر اشتغال فراهم شد.

یکی از واحدهای افتتاحی مرکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده  در مساحتی بالغ بر  ۱۶ هزار و ۵۰۰  و زیر بنای دو هزار متر مربع بود.که با افتتاح این واحد برای ۳۴ نفر زمینه شغلی فراهم شد.

معاون معدن وزیر صنعت، معدن و تجارت  در مراسم افتتاح این واحد با اشاره به اینکه فولاد دنیا در دو سال گذشته یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تن تولید داشته است اظهار داشت: در این باره ۲۵ تا ۳۰ درصد آنها از ذوب مجدد ضایعات خودروهای اسقاطی بوده است.

جعفر سرقینی  با اشاره به از رده خارج شدن چهار میلیون خودرو در کشور تصریح کرد: این در حالی است که فرهنگ تولید، از وسایل اسقاطی در کشور وجود ندارد.

واحد تولیدی لامپ‌های خودرو و خانگی که برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۶۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی کرده است، در ۲٫۵ کیلومتری جاده شهید کلانتری افتتاح شد.

واحد تولیدی لامپ‌های خودرو و خانگی توان صادرات به کشورهای خارجی همانند آلمان، فرانسه، انگلیس و کشورهای همسایه به ارزش ۳۰ میلیون دلار را داشته و مقدار تولید آن با سرمایه گذاری ۳۰ میلیاردی به طور روزانه ۱۲۰ هزار عدد است.

شرکت محصولات بتنی ارومیه نیز در شهرک صنعتی فاز دوم توسعه،  واحد تولیدی ابزارآلات ساختمانی  شرکت بازرگانی اعتماد پیشرو تجاری آذربایجان با سرمایه‌گذاری مشترک ایران و کشور آذربایجان  و واحد دانش بنیان ارومیه  که در زمینه بازیافت زباله‌های پزشکی فعالیت می‌کند از دیگر واحدهای افتتاح شده با حضور معاون وزیر صنعت و معدن بود.

729265844242440

82206137-70971653

82206137-70971652