radfarبه گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ حسین سیوانی فرماندار خوی صبح امروز در مراسم بزرگداشت روز کارمند که در سالن ارشاد این شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: هفته اول شهریور ماه، که با نام و یاد شهیدان والا مقام رجایی و باهنر مزین و به نام هفته دولت نامگذاری شده است را به همه دولت مردان خدوم و مجموعه اداری و اجرائی کشور تبریک می گویم .

وی افزود:  خوشبختانه دولت تدبیر و امید،به عنوان دولتی برآمده از آراء و خواست عمومی ملت رشید اسلامی توانسته است در مدت عمر بابرکت خویش گامهای بلندی را در مسیر عزت و اقتدار این مرز و بوم برد.

فرماندار خوی با بیان اینکه نیروی متخصص در پیشرفت کشور خیلی مهم است افزود: هر چقدر کشور از نیروهای متخصص و زبده بهره‌مند باشد همان قدر کشور قدرتمند می‌شود و نیروی انسانی کارشناس می‌تواند در تامین منافع ملی و امنیت کشور تاثیرگذار باشد که نمونه‌ای از این قدرت‌ها تیم امور وزارت خارجه در مذاکرات هسته‌ای  بود.

سیوانی اصل فرهنگ، اخلاق و دین را از منابع مهم قدرتی کشور عنوان کرد و اظهار داشت: این قدرت مذهبی عامل حفظ تمامیت ارضی در دوران دفاع مقدس بوده است.

رادفر معاون سیاسی اجتماعی امنیتی استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم ضمن تبریک بخاطر روز کارمند و تقدیر و تشکر از مسوولین شهرستان خوی اظهار داشت: بزرگترین سرمایه هر سازمان نیروی انسانی سازمان است.

این مقام مسوول با بیان اینکه کارگزاران دولت باید سرمایه اجتماعی را حفظ و نگهداری کنند تصریح کرد: خدمتگزاری به مردم مهمترین وظیفه ماست و این روزها بهانه ای برای ارائه عملکرد سازمان های دولتی به مردم است و مردم باید بدانند در این یک سال اخیر سازمان ها تا چه حد فعالیت انجام دادند و این کار باعث ایجاد امیدواری در مردم شده و این ملت مطلع می شوند که چقد پیشرفت و توسعه داشتند.

وی گفت: در ۲ ماه اخیر متاسفانه شاهد این هستیم که به دولت ناجوانمردانه هجمه می شود و گروهیی درصدد تخریب دولت هستند و دولتی که مال این نظام است و کارگزاران و مدیران دولت وظیفه دارند از عملکرد خود دفاع کنند و اجازه دخالت و تخریب به چنین افرادی ندهند

رادفر تاکید کرد: امروزه هجمه وارده به قدری زیاداست که همه وظیفه داریم از دولت دفاع کنیم که دفاع از دولت معادل دفاع از نظام است و باید در نظر بگیریم که هیچ دولتی عاری از عیب نیست و همگی ماباید دست در دست هم به آبادی شهر و کشورمان فکر کنیم.

وی افزود: کاهش تورم از ۴۵% به زیر ۱۰% و افزایش رونق اقتصادی از ۶/۰- به ۴ ؛ نشان دهنده این است که دولت برنامه ریزی دارد و تلاش می کنند با تمام تنگناها کار خود را ادامه دهد و به ثبات اقتصادی دست یابد.

معاون سیاسی اجتماعی امنیتی استاندار آذربایجان غربی اذعان کرد: ارزش پول ملی در کشور ما حفظ شده است در بحث سلامت اکثر مردم پوشش بیمه ای شدند در مراجعه به مراکز درمانی از ساکنین روستا ۴% و ساکنین شهری ۶% هزینه دریافت می شود.

وی افزود: ما در گندم به خودکفایی رسیدیم و زمانی که دولت روحانی به کار آمد در سیلوها فقط برای ۱۸ روز گندم داشتیم ولی امروزه برای ۷۰۰ روز ذخیره داریم.

وی افزود : قیمت نفت در سال ۹۴ بدترین وضعیت خود را داشت و اگر برجام نبود اداره مملکت سخت می‌شد اما اکنون تولید نفت روزانه به بیش از ۲٫۵ میلیون بشکه رسیده و نیز ۱۴۰ میلیون متر مکعب تولید میعانات گازی افزایش داشته است که تعجب سایر کشورها را برانگیخته است.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار تصریح کرد: برجام قسمتی از برنامه‌های نظام و دولت است و امروز بحث ایران هراسی در دنیا به حد زیادی حل شده است و کشور ایران بنا به اعترافات دیگر کشورها امن‌ترین و با ثبات‌ترین کشور در منطقه است و اتفاقات و مشکلات منطقه بدون حضور ایران قابل حل نیست.

وی  با اشاره به بودجه عمرانی استان در سال گذشته افزود : امروز بعد از ۸۰ سال صادرات غیرنفتی بر واردات غیر نفتی پیشی گرفته است و علیرغم همه مشکلاتی که دولت به جهت درآمدی دارد،در سال ۹۴ ، ۲۸ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی کشور بود.

رادفر در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: خوی بعنوان پرجمعیت ترین ریل شمال غرب استان است  و امیدواریم همه در کنار هم بتوانیم مطالبات مردم را به نحواحسن براورده کنیم.