photo_2016-08-22_23-54-13همزمان با هفته دولت ساختمان فوریتهای پزشکی شهر فیرورق از توابع شهرستان خوی کلنگ زنی شد

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان خوی در این مراسم با اشاره به اینکه استقرار فوریتهای پزشکی در یک منطقه از اهمیت خاصی برخوردار استٰ اظهار داشت:  محل این پایگاه را شهرداری خودش متقبل کرده و حتی ساخت ان را نیز خود شهرداری انجام می دهد و وظیفه ما تجهیز کردن این پایگاه از نظر امبولانس و پرسنل است که می توان گفت این موارد نیز اماده هستند و به محض تمام شدن در اختیار مسولین و مردم فیرورق قرار خواهد گرفت.

 منصور محمودزاده افزود: بطور متوسط در خوی هر روز ۳۰ مورد ماموریت از طریق این مراکز انجام می گیرد که ماهانه ۶۳۰ عدد ماموریت داریم

به گفته وی ماموریت های این مراکز شامل تصادفات، مسمویت ها، غرق شده؛ است که حضور امبولانس های این مراکز در محل حادثه شهری۴ الی۶ دقیقه و جاده ای۷ الی ۱۰ دقیقه است.

محمودزاده ضمن بیان تاریخچه ای از تاسیس فوریتهای پزشکی گفت : از سال ۱۳۵۷ فوریتهای پزشکی در شهرستان خوی فعالیت می کند و در حال حاضر با ۱۳ دستگاه آمبولانس به طور متوسط روزانه ۳۰ ماموریت انجام میدهد .

وی به  فعالیتهای مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی فیرورق اشاره کرد و گفت: این مرکزقبلا در وقت اداری فعالیت می کرد که در سفر اخیر ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان مقرر گردید که فعالیت این مرکز تا ساعت ۲۴ افزایش یابد که امیدوارم در آینده نزدیک شبانه روزی گردد .

در پایان این مراسم از خیرین سلامت و پزشکان فیرورق تجلیل گرد