در راستای تجلیل از مقام شامخ شهدا و ترویج فرهنگ شهید و شهادت یادواره ۴۵شهید سرافراز منطقه کامران شهرستان خوی با حضور معاون سازمان پدافند غیر عامل و خانواده های معظم شهدای این شهرستان در پارک حافظ برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، معاون سازمان پدافند غیر عامل با اشاره به جایگاه والای شهدا در دین اسلام افزود: شهدا کسانی هستند که نه معامله و نه تجارت و نه امور دنیوی قادر نشد آنها را از یاد خدا جدا کند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حاج یوسف شاکری اظهار داشت: مردم و شهداء ما در سایه سار معصوم(ع) زندگی می کنند ولی متأسفانه برخی قصد ایجاد شک و تردید و اختلاف بین مردم و رهبری را دارند و لازم است مردم با بصیرت به ماجراهای تاریه ائمه اطهار و ماجرای کناره گیری، حاکمیت، صلح و حرکتهای مخفیانه در آن ایام مراجعه و دقت کنند که با توجه به شرایط فعلی، وضعیت کنونی ما با کدام دوره تاریخی ائمه اطهار(ع) مطابقت دارد.

وی ‌با بیان اینکه امنیت و آرامش امروز کشور به برکت رشادت‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان و شهداست، به انتخابات پیش‌رو هم اشاره و خاطرنشان کرد: مردم از بین داوطلبان افرادی را که دلسوز نظام و مردم و پیرو ولایت هستند، انتخاب کنند

رزمنده هشت سال دوران دفاع مقدس با اشاره به عهدی که شهدا با خود و خدای خویش بسته بودند، گفت: شهدای ما از تبار علی(ع) و حسین(ع) هستند و دنیای فانی را فروختند تا عشق ائمه و زندگی ابدی را تصاحب کنند و این چیزی نبود جز اینکه شهداء منتخب و محبوب ذات احدیت بوده و به زمین تعلق نداشتند و در نهایت به آسمان رجعت کردند.

شاکری ادامه داد: شهدای ما به مانند ستارگانی هستند که در آسمان میهن اسلامی تا ابدیت با درخشش خود ما را راهنمایی و به ما یادآوری می کنند که موفقیت های علمی و صنعتی و نظامی و در یک کلام اقتدار نظام ما مرهون خون شهدا است.