file-aspxرییس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی از تمدید مهلت ثبت نام در سرشماری اینترنتی تا ۲۷ مهر خبر داد.

رییس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی از افزایش میزان مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی خبرداد و گفت: در روز ۲۴ مهر ماه بیش از ۲۷ هزار خانوار استان آمار و اطلاعات اعضای خانواده خود را در سامانه سرشماری اینترنتی ثبت کردند.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛  ناصر حضرتی با اشاره به افزایش میزان مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ در دو روز گذشته، اظهار داشت: تا صبح روز ۲۵ مهر ماه، ۱۶۱ هزار و ۵۸۱ خانوار استان در سرشماری اینترنتی شرکت کرده اند.

وی نرخ مشارکت خانوارهای ساکن آذربایجان غربی را ۱۵٫۶۵ درصد اعلام کرد و افزود: تا کنون ۵۶۵ هزار و ۷۲۶ نفر از جمعیت استان اطلاعات خود را در سامانه سرشماری اینترنتی وارد کرده اند.

حضرتی با اشاره به تمدید مرحله اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵  تا ۲۷ مهرماه اظهار داشت: براساس هماهنگی های صورت گرفته از سوی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان با اداره کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان از امروز تا ۲۷ مهر ماه ثبت نام اینترنتی در تمام دفاتر ICT روستایی و دفاتر پیشخوان دولت به صورت رایگان انجام می شود.

وی افزود: در آذربایجان غربی ۷۵۹ دفتر ICTروستایی و پیشخوان دولت فعالیت دارد که از این تعداد ۵۵۰ دفتر ICT  روستایی و مابقی دفاتر پیشخوان دولت است که به مدت سه روز آماده ثبت اطلاعات و آمار خانوارهای استان در سامانه سرشماری نفوس و مسکن هستند.

مدیر اجرایی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان اعلام کرد: سردشت با مشارکت ۳۱٫۰۹ درصد خانوارهای این شهرستان در سرشماری اینترنتی همچنان در صدر جدول میزان مشارکت خانوارهای شهرستان های استان قرار دارد.
وی ادامه داد: تا کنون ۱۰ هزار و ۳۹۰ خانوار شهرستان سردشت با ۳۹ هزار و ۶۳۶ نفر جمعیت در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش اینترنتی ثبت نام کرده اند.
حضرتی اضافه کرد: بعد از سردشت، شهرستان ماکو با ۲۸٫۹۱ درصد خانوارها دومین شهرستان آذربایجان غربی است که بیشترین مشارکت را در مرحله اینترنتی سرشماری دارند و ۸ هزار و ۳۱ خانوار با ۲۹ هزار و ۲۸ نفر از جمعیت این شهرستان در این مرحله از سرشماری مشارکت داشته اند.
رییس سازمان برنامه و بودجه استان با بیان اینکه شوط سومین شهرستان موفق استان در اجرای سرشماری اینترنتی است، خاطرنشان کرد: ۴ هزار و ۵۹۹ خانوار با ۱۶ هزار و ۴۸۰ نفر از جمعیت این شهرستان در سرشماری اینترنتی مشارکت کرده اند که ۲۸٫۱۲ درصد خانوارها را شامل می شود.