img_4452مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه خوی گفت: راه امام حسین(ع)راه رهایی ملتهای مظلوم است.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، حجت الاسلام محمد رستمی ضمن تسلیت ایام شهادت ابا عبدالله الحسین(ع) با اشاره به روح بلند برخی انسانهااظهار داشت:  راه امام حسین را نه تنها راه رهایی شیعیان و ملت ایران بلکه راهرهایی بسیاری از ملتهای مظلوم دیگر دانستند

وی افزود: امام حسین (ع) با قیام عاشورایی خود راه رهایی و نجات ازگمراهی و ذلت را به تمامی ملت های مظلوم نشان داد.

حجت الاسلام محمد رستمی افزود:محرم پیام آزادگی و بیداری است و پیشرفت و اقامه امر به معروف و نهی از منکررا به ارمغان می آورد.

وی ادامه داد: آیین های ایام محرم بهانه ای است تا این حادثه بزرگ تاریخی براینسل امروز و آینده بازگو شود لذا مسئولین امر وکارشناسان مذهبی و مبلغین  نقش مهمی در این خصوص دارند .

حجت الاسلام رستمی محرم را به معنای بیداری تاریخی وبصیرت افزایی معنا کرد که  نباید انسان هاغافل و خاموش در این قضیه باشند چرا که  امام حسین(ع) خود سردار این نقشه راه بودند .

این مقام مسئول با اشاره به ترویج فرهنگ عاشورا تصریح کرد:امام حسین(ع) در آن زمانه جهل و تاریکی که اسلامبه خطر افتاده بود، برای هدایت و روشنگری مردم و نه برای جنگ افروزی قیام کردند وبا بازخوانی این واقعه در ادوار مختلف، قیام شان به نحو صحیح در طول تاریخ شناسانده شد .

حجت الاسلام رستمی در پایان افزود: دشمن می داند علت پیشرفت و سرمنشا حرکت پیشرونده جامعه ما، دین مداری است و می داند که مردم ایران اسلامی، مردمی دین دارهستند، از اینرو با شیوه های خاص و فریبنده به توطئه می پردازد بنابراین باید دراین زمینه کار شود و بصیرت و آگاهی مردم را بالا ببریم