نماینده شهرستان های خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: همه مومنان اهل معامله هستند و شهدا با تقدیم جان خود، بهترین معامله را با خداوند انجام دادند.
به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه، دکتر سیدتقی کبیری در مراسم یادواره شهدای پایگاه مقاومت شهید محمدزاده منطقه علی آباد خوی، این جهان را دنیای معامله معرفی کرد و افزود: باید تمام کارهایمان روی حساب و کتاب باشد و زیان های آن تا زمان حیات دنیوی قابل جبران است و بعد از آن، فرصتی وجود ندارد.
وی افزود: یک سری از انسان ها، قیمت انسانیت خود را نمی دانند و از این رو، قیمت خود را تا کمترین حدّ پایین می آورند، در حالی که شهدای هشت سال دفاع مقدس با معامله ای که کردند، نشان دادند ارزش کالای خود را می دانند.
کبیری، با بیان اینکه هر کس بهترین فرد برای قیمت گذاری به کالای خود است، تصریح کرد: بهترین درسی که می توان از شهدا گرفت، این است که ارزش و قیمت وجودی خود را بالا ببریم مانند حرّ بن یزید ریاحی که در یک لحظه، عیار وجود خود را به بالاترین حدّ خود بالا برد.
وی، وضعیت امروز کشور را بهترین و حساس ترین وضعیت توصیف کرد و افزود: دشمنان به یمن شهدایی که تقدیم نظام شده است، به جز تهدید، کاری از پیش نمی برند و جرات نمی کنند تهدیدات خود را عملی سازند.
گفتنی است، منطقه علی آباد شهرستان خوی در طول ۸ سال دفاع مقدس، ۵۵ شهید تقدیم نظام کرده است