139507101907293238814654با حضور آحاد مختلف مردم و جمعی از مسئولان مراسم اعلان عزای حسینی در ارومیه برگزار شد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛  مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی در این مراسم که عصر دیروز در میدان انقلاب برگزار شد،  اظهار داشت: عاشورا یک حماسه جاودانه است بنابراین باید تمام شعارها و آئین‌های محرم مصادیق عاشورایی داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نجف قلی زاده سرایی تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) وقتی گهواره امام حسین (ع) را پیششان آوردند دعا فرمودند، خدایا حسین (ع) را محبوب دلها قرار بده و امروز شاهد هستیم که آن حضرت محوب قلوب انسانها در اقصی نقاط عالم است.

وی افزود: اساساً ارتباط با مکتب امام حسین (ع) و شرکت در آئین‌های محرم جمعیت باشکوه را ایجاد می‌کند که در سایر مراسمات نظیر آن یافت نمی‌شود.

سرایی گفت: اکنون حماسه کربلا در دنیا به یک الگو برای آزادی‌خواهان و خداجویان تبدیل شده است همانگونه که ایران اسلامی در ایام دفاع مقدس از این الگو پیروی کرد و در نهایت به پیروزی رسید.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: راه تقرب به خدا عشق به امام حسین (ع) است و سه عاملی که شیعه را قدرتمند کرده شامل حماسه عاشورا، انتظار مهدوی و ولایت فقیه است که باید حافظ هر سه آن باشیم.

وی افزود: دشمن امروز با راه اندازی انواع شبکه‌های ماهواره و با تولید و پخش برنامه‌های انحرافی برای از بین بردن فرهنگ و آموزه‌های عاشورا وارد میدان شده است تا حدی که حتی امروز دشمن بیانیه داده، نگذارید در هیئت‌ها عکس رهبری و شهدا را نصب کنند.