امام جمعه خوی گفت: وحدت مسلمین بهترین راه حل برای مقابله با توطئه های استکبار است.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه، حجت الاسلام و المسلمین سید رضی شکوری امام جمعه شهرستان خوی در دیدار با جمعی از شرکت کنندگان کنگره بین المللی شمس تبریزی که در دفنر امام جمعه تشکیل شد پس از استماع مطالب چند نفر از مهمانان خارجی و داخلی طی سخنانی اظهار داشت: اکنون مسلمانان به دلیل توطئه های پیچیده استکبار جهانی و عوامل منطقه ای او در شرایط بحرانی قرار گرفته اند.

این مسوول تصریح کرد: اکنون ضرورت دارد همه بحث ها، جهت گیری ها و مواضع حاکمان، سیاستمداران، روشن فکران و رهبران دینی در راستای مقابله با این توطئه های پیچیده باشد در غیر اینصورت تمامی بحث هایی که صورت می گیرد حتی مباحث عرفانی و فلسفی خنثی خواهد بود.

وی افزود: چندی قبل مقام معظم رهبری و ولی امر مسلمین از عموم رهبران اسلامی و سیاستمداران و نخبگان به خاطر سکوتشان در برابر جنایات عوامل استکبار گلایه کردند لذا امروز این مساله باید در سرلوحه همه فعالیت های اجتماعات مسلمانان قرار بگیرد.

امام جمعه خوی در ادامه گفت: بسی جای تاسف است که کشورهای اروپایی که صرفاً قاره شان یکی است این همه وحدت در میان خود ایجاد کرده اند لکن مسلمانان در عین حال که خدایشان، پیامبرشان، دینشان، قبله شان، نمازشان و سایر معارف دینی شان یکی است ولی این همه بدبخت و بیچاره شده اند که استکبار جهانی با امکانات خود مسلمانان هر روز آنان را در عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان، بحرین، یمن، لیبی و لبنان قتل عام می کند.

وی در پایان سخنان خود افزود: این یک مصیبت عظیمی می باشد که در طول تاریخ هیچ وقت مسلمانان در این حد از ناحیه دشمنان تحقیر نشده بودند.