394393_840به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی، در مراسم رونمایی از یادمان شهدای گمنام واحد مهاباد که با حضور مسئولان و فرماندهان نظامی استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد برگزار شد، با قدردانی از رئیس واحد مهاباد و عوامل اجرایی که در کمترین زمان یادمان شهدای گمنام را ایجاد کردند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نخستین دانشگاه در استان است که اهتمام ویژه‌ای به ساخت یادمان شهدا دارد و عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی در این حوزه ستودنی است.

سردار عابدین خرم افزود: الگو قرار دادن سبک زندگی شهدا، اعتلای جامعه اسلامی را به دنبال دارد و همواره باید مورد تکریم قرار بگیرند چرا که شهدای گرامی هم زندگی و هم مرگشان اعتلای جامعه اسلامی را به دنبال دارد و باید همیشه یادشان گرامی داشته شود.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی ، افزود:ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس مقتدرانه‌ترین و مکتبی‌ترین و مردمی‌ترین دفاع را در قرن بیستم داشت.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران مهاباد نیز با گرامیداشت مقام شهدای گمنام، گفت: هشت سال دفاع مقدس باعث سرافرازی ایران اسلامی شد و به برکت خون شهدا کشور عزیزمان روز به روز مقتدرتر می‌شود.

حجت‌الاسلام طیب‌نژاد افزود: باید مکتب و فرهنگ شهدا را در جامعه رواج دهیم و در انتخاب مسئولان به این نکته توجه داشته باشیم که پایبند به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند.

در پایان این مراسم با اهدا لوح از خانواده‌های معزز شهدا تجلیل و با حضور در مزار شهدای گمنام آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد از المان یادبود شهدا رونمایی شد.

این بنا با ۱۵۰۰ متر مربع فضا و میلغ هزینه کرد سه میلیارد ریال در مدت شش ماه ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.