139407071341174816197594فرمانده انتظامی آذربایجان‌ غربی از متلاشی شدن ۴۲ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان خبر داد.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ سردار ناصر اصلانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در شش ماهه امسال شش تن و ۲۹۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شد اظهار داشت: این مقدار نسبت به مشابه سال گذشته افزایش ۶۴ درصدی کشف را داشته است.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌غربی از متلاشی شدن ۴۲ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان خبر داد و افزود: در این راستا نفر قاچاقچی باند و دو هزار و ۹۳ نفر قاچاقچی جزء که اقدام به جا به جایی و فروش مواد مخدر در خیابان‌ها می‌کردند دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی  آذربایجان‌غربی افزود : امسال ۶ هزار و ۲۸۱ نفر صرفا در حوزه مواد مخدر، نگهداری، حمل و معتادان متجاهر دستگیر شدند که در این راستا شاهد افزایش ۵۱ درصدی دستگیرها رشد ۲۰ درصدی توقیف اموال قاچاقچیان در استان آذربایجان‌غربی بودیم

وی از کاهش ۱۰ درصدی سرقت‌ها  در استان اشاره کرد و افزود: این در حالی که میانگین کشوری آن تنها سه درصد است.

اصلانی با ابراز خرسندی از نبود سرقت مسلحانه در استان بیان کرد: از سوی دیگر سرقت تحت پوشش ماموران نیز ۸۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

وی با ابراز تاسف از افزایش دو درصدی تصادفات فوتی در استان اظهار داشت: با این حال در نیمه نخست امسال شاهد کاهش ۱۲ درصدی تصادفات خسارتی و یک درصدی تصادفات مالی بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه اقدامات بسیار ارزشمندی در زمینه موضوع اتباع بیگانه در استان انجام شده است افزود: امسال با تلاش نیروی انتظامی و مرزبانی آذربایجان‌غربی، ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور ۸۵ درصد کاهش یافت.

اصلانی با تشریح اقدامات ناجا در حوزه کالای قاچاق تصریح کرد: در این زمینه قرارگاه ویژه مبارزه با کالای قاچاق در استان تشکیل شد و که امسال  ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق ۱۹۷ میلیارد و ۱۵۳ میلیون تومان بوده که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش ۳۵ درصدی داشته است.

وی با اشاره به اقدامات حوزه امنیت اخلاقی نیروی انتظامی استان گفت: خوشبختانه در شش ماهه نخست امسال شاهد کاهش ۱۷ درصدی مزاحمت‌های خیابانی بوده و علاوه بر آن با مشارکت پلیس امنیت عمومی، طرح‌های امنیت اخلاقی در نقاط مختلف استان انجام و سبب کاهش درگیری‌ و نزاع‌ شده است.

فرمانده انتظامی  آذربایجان‌غربی از برخورد با سفره خانه‌های سنتی استفاده کننده از قلیان خبر داد و بیان کرد: امسال ۴۵ واحد صنفی متخلف بسته شدند هر چند پس از آن تعهد داده و به کار خود ادامه دادند.

وی با تاکید بر اینکه راهبرد ناجا کاهش پرونده‌های قضایی است تصریح کرد: امسال ۹ هزار و ۳ فقره پرونده در حوزه اختلافات خانوادگی، مالی ملکی در کلانتری‌های سطح استان تشکیل و خوشبختانه هفت هزار و ۷۳۰ فقره نیز مصالحه شده است.

اصلانی افزود: در این ارتباط بیش از ۸۵ درصد پرونده‌هایی که به مشاوره‌ها ارجاع شده منجر به صلح و سازش شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با اشاره به آسیب‌های فضای مجازی بیان کرد: متاسفانه روز به روز آسیب‌های فضای مجازی بیشتر شده و در این باره در سال گذشته ۱۷۵ فقره و امسال ۳۰۷ فقره پرونده تخلف تشکیل شده و علاوه بر آن در سال گذشته ۱۵۴ فقره تخلف کشف و امسال ۳۴۷ فقره کشف رخ داده است.

اصلانی از دستگیری ۲۷۸ متخلف در فضای مجازی خبر داد و اظهار داشت: اولویت جرائم در فضای مجازی در استان جرائم مالی با ۶۴ درصد و مزاحمت‌های خیابانی ۳۰ درصد بوده است.

۱۲۱ عنوان برنامه در هفته ناجا در استان اجرا می شود

وی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته ناجا”همه با هم برای امنیت و آرامش” نام دارد گفت: از اهداف امسال نیروی انتظامی، افزایش اعتماد عمومی برای توسعه رویکرد جامعه محوری پلیس، نمایش توانمندی‌های آن و جلب مشارکت مراکز دانشگاهی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بوده و یک هزار و ۶۷۷ برنامه در ۱۲۱ موضوع برگزار می‌شود.