200معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: مهر ماه امسال تعداد ۱۳ هزار و ۴۴۵ مورد بازرسی در استان آذربایجان غربی انجام شد.

سلیمان علیزاده در گفت‌و‌گو با نشریه الکترونیکی نگاه؛ با اشاره به عملکرد ماه گذشته این معاونت اظهار داشت: در این بازرسی‌ها  ۸۵۳ تخلف کشف و پرونده ای به ارزش دو میلیارد ریال تشکیل شد.

وی تعداد بازرسی های صورت گرفته از واحد آرد و نان را سه هزار و ۲۳۲ مورد عنوان کرد و گفت: در این رابطه ۱۱۱ پرونده تشکیل و ۱۲۳ تخلف کشف شد که ارزش آنها ۱۱۲ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۷۷۴ ریال بوده است.

علیزاده از تعداد ۵۶۰ بازرسی در حوزه قاچاق کالا و ارز خبر داد و افزود: در این رابطه نیز پرونده هایی به ارزش ۱۰ میلیون و ۹۳۰ هزار ریال تشکیل شد و در این باره، عمده کشفیات به ترتیب سیگار و لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه در اجرای طرح بازگشایی مدارس ۱۵ هزار و ۳۶۷ مورد بازرسی صورت گرفته است گفت: در این زمینه نیز پرونده هایی به ارزش شش میلیارد ریال تشکیل شد.

وی افزود: در ماه گذشته ضمن اجرای طرح نظارتی بازگشایی مدارس، تیم مشترک با سازمان جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی و پلیس آگاهی برای بازرسی از انواع کود قاچاق تشکیل شد.

علیزاده اظهار داشت: علاوه بر آن تیم مشترک با جرایم اقتصادی در خصوص شناسایی انبارها تشکیل و تیم مشترک در نمایشگاه پاییزه و بازگشایی مدارس و نیز بازرسی از پوشاک مدارس شهرستان ها مستقر شد