882ab240_7141_48fd_8e4c_1827457d570bرئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی  از تاسیس نخستین دانشکده ادیان و مذاهب اسلامی در ارومیه خبر داد.

عزیز جوان‌پور در گفتگو با نشریه الکترونیکی نگاه؛ با بیان اینکه دانشکده ادیان و مذاهب اسلامی در ۵ استان تشکیل خواهد شد  گفت: نخستین دانشکده ادیان و مذاهب اسلامی کشور در ارومیه تاسیس می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی  افزود: دانشکده علوم دینی و تقریب مذاهب اسلامی در ارومیه در ۴ رشته در حال اخذ مجوز و جذب هیات علمی است.

وی  از برگزاری جشنواره وحدت در  استان خبر داد و افزود: با توجه به برنامه‌ریزی دشمن برای اختلاف افکنی در میان مذاهب اسلامی و تشکیل گروه‌های تفکیری، برگزاری چنین جشنواره‌‌ای در کشور، باعث تقریب مذاهب می‌شود.

جوان‌پور بر ضرورت وحدت میان شیعه و سنی تاکید کرد و اظهار داشت: آذربایجان‌‌غربی به لحاظ موقعیت استراتژیک و وجود ادیان مختلف جزو استان‌‌هایی است که برگزاری جشنواره‌های وحدت در آن بیش از پیش ضرورت دارد.

وی ضمن تاکید بر دعوت از علمای اهل سنت و شیعه استان برای شرکت در جشنواره وحدت و بازدید از واحد ارومیه گفت: بستر و زمینه در استان ما فراهم است و طبق برنامه‌‌‌ریزی معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در هفته وحدت، واحد ارومیه میزبان دومین جشنواره وحدت با محوریت تقویت مذاهب اسلامی خواهد بود.