photo_2016-11-18_09-59-09معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: مرز رازی در کشور ما جز امن ترین مرزها است و می تواند محل بسیار مناسبی برای صادرات باشد.

به گزارش خبرنگار نشریه الکترونیکی نگاه ؛ فرماندارخوی در جلسه شورای اداری که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان بررگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیح ؛بسیج را یادگار امام راحل دانست و افزود: اخلاق فرد بسیجی ویژه و همراه با اخلاص است و این امر توانسته تمام بسیجیانی که برای پیروزی در دفاع مقدس و تحقق اهداف انقلاب شکوهمند اسلامی تلاش کردند، را سربلند کند.

دکتر حسین سیوانی انقلابی بودن وانقلابی ماندن را از دغدغه های اصلی بسیج و همراهی و پشتیبانی از ولایت فقیه را از تکالیف و ارزش های بسیج اعلام کرد اظهار داشت: به حضور بسیجیان افتخار می‌کنیم و این نیروها توانستند الگوی موفقی به کشورهای اسلامی ارائه کنند.

وی تاکید کرد: بسیج یک نهاد مقدس است ، گفت: برگداشت هفته بسیج بیانگر اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان خارجی و هم بیانگر رشادت ها،جوانمردی ها و غیرت مردان و زنان ایران زمین است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز در این جلسه با بیان اینکه آذربایجان غربی جایگاه مهم و حساسی برای کشور از لحاظ مرزی بودن با کشور اروپایی ترکیه دارد افزود:  از این لحاظ  شهرستان خوی در جایگاه ویژه ای است وبودن مرز در این شهرستان بعنوان پتانسیل مهمی نه تنها برای آذربایجان غربی بلکه کشور است.

جمشید انصاری اظهار کرد: مرز رازی در کشور ما جز امن ترین مرزها می باشد و این امنیت در این مرز سابقه تاریخی دارد و ما همیشه در سایه این امنیت ارتباط دوستانه و گسترده ای با ترکیه داشتیم که بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه مرز بعنوان یک پتانسیل و ظرفیت اقتصادی برای کشورها محسوب می شود تصریح کرد: در این راستا مرز رازی  می تواند محل بسیار مناسبی برای صادرات باشد.

انصاری وجود فرودگاه خوی را از دیگر مزیت های شهرستان و مرزی رازی برای صادرات و توسعه اقتصادی برشمرد و گفت : در صورتیکه از این مزیت ها و پتانسیل ها موجود استفاده لازم نشود باید اشکال را در مدیریت استان جستجو کرد.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: ما باید از این پتانسیل  استفاده کنیم و دولت بعنوان نهاد اداره کشور می تواند این قابلیت ها را به معنای واقعی ارتقای کیفیت زندگی مردم ارج نهد.

وی در رابطه با شورای اداری بیان داشت: مجموعه های مدیریتی نهادهای دولتی باید تعاملات درونی شان به نحوی باشد که باهم افزایی داشته باشند .درغیر اینصورت موفقیت آمیز نخواهد بود و در رابطه با برخورد مشکلات نباید مانع ایجاد کنیم بلکه باید راه حل ارائه دهیم.

این مقام مسوول با بیان اینکه همه مدیران باید با هم فکری و همدلی و جان و دل برنامه هایشان را به مرحله عمل برسانند افزود: دولت هیچ برنامه اقتصادی غیر از اقتصاد مقاومتی ندارد و تمام مسوولین و مردم باید در تحقق این امر باهم همفکری و همدلی داشته باشند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در پایان سخنان خود اذعان کرد: شرایط مناطق به دلایل مختلف تغییر می کند و باید مزیت ها را شناسایی کرد  و در جهت آن استفاده کرد.

در ادامه روسای بانک ها و مدیران ادارات عمکلرد و نیازهای جامعه را برای مسئولین حاضر در جلسه توضیح دادند