imagesفرمانده انتظامی ارومیه از کاهش ۶ درصدی جرائم خشن در ارومیه/خبر داد و گفت: ۲۶ درصد کل جرایم شهرستان ارومیه نزاع و درگیری است.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ سرهنگ حسین صمدپور  درگفت‌و‌گو با خبرنگاران، از کاهش وقوع جرایم خشن در ارومیه طی سال جاری خبر داد و افزود: امسال در شهرستان ارومیه جرایم خشن شش درصد، زورگیری ۷۵ درصد و قتل نیز ۴۷ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه و ۲۶ درصد کل جرایم شهرستان ارومیه را نزاع و درگیری شامل می‌شود؛ اظهار داشت: در این میان ۹۶ درصد نزاع‌های به وقوع پیوسته نزاع فردی و چهار درصد نیز نزاع دسته‌جمعی است.

فرمانده انتظامی ارومیه از کاهش ۱۲٫۳ درصدی مجموع سرقت‌ها در ارومیه خبر داد و افزود: ۱۴٫۷ درصد سرقت‌های مهم و ۱۰ درصد در سرقت‌های خرد در ارومیه طی سال جاری شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه سرقت از داخل خودرو افزایش داشته است، ادامه داد: در زمینه سرقت از منزل شاهد کاهش ۲۵ درصدی و سرقت از مغازه نیز کاهش ۳۷ درصدی را شاهد هستیم.

صمدپور با بیان اینکه سرقت از مغازه به دلیل همکاری هر چه بیشتر صنوف کاهش یافته است، ادامه داد: نصب دوربین مدار بسته در مغازه‌ها زمینه ارتکاب جرم را توسط مجرمان به حداقل می‌رساند.

فرمانده انتظامی ارومیه  افزود: امسال ۵۰ باند سرقت در شهرستان ارومیه شناسایی و متلاشی شده است