5786معاون هماهنگ کننده قرار گاه حمزه سیدالشهدا (ع) از برگزاری چهارمین یادواره سرداران و ۲۵۰ شهید اطلاعات شمال‌غرب در ارومیه خبر داد.

سردار سرتیپ دوم حبیب شهسواری  در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: این ۲۵۰شهید از پاسداران ،سربازان و بسیجیان هستند و اغلب آنها از شهدای دو استان آذربایجان غربی و کردستان هستند که در ۳۸سال گذشته به فیض شهادت نایل شدند.

وی با اشاره به انجام  مصاحبه با خانواده‌های معظم این شهدا افزود: ۲۰ شهید شاخص نیز انتخاب و برای آنها کتابی انتشار می‌شود که ۱۲ کتاب در این مراسم برای رونمایی آماه شده است.

معاون هماهنگ کننده قرار گاه حمزه سیدالشهدا (ع)افزود: از این  ۱۲ جلد کتاب چاپ شده ۹ جلد کتاب متعلق به شهدای آذربایجان غربی و بقیه به استان کردستان تعلق دارد.

سردار شهسواری به تولید فیلم ۱۰۰ دقیقه‌ای با عنوان شهدای اطلاعات اشاره کرد و افزود: این فیلم نیز در آستانه برگزاری یادواره شهدای اطلاعات از صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی پخش می‌شود.

وی اظهار داشت: همچنین نهم آبانماه از دو پیکره و یادمان شهدای اطلاعات سپاه در شمال‌غرب کشور که یک مورد در پارک ملت ارومیه و یک مورد در استان کردستان  رونمایی می شود.

وی به بخشی از رشادت‌های نیروهای اطلاعاتی اشاره کرد و گفت: دشمن‌شناسی حرف اول را در مبارزه می‌زند و کشف اطلاعات دشمنان ۵۰ درصد از پیروزی را شامل می‌شود که این اقدامات توسط نیروهای اطلاعاتی انجام می‌گیرد.

معاون هماهنگ کننده قرار گاه حمزه سیدالشهدا (ع ) نیروهای اطلاعاتی را چشم بینای فرماندهان در عملیات‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: شهدای اطلاعات و نیروهای اطلاعاتی را افرادی باسواد، با هوش بالا، متبحر و متعهد و کاردان هستند و باید مطرح شوند تا مردم از اقداماتی که در راستای امنیت آنها انجام می‌شود مطلع باشند.

گفت: فعالیت در فضای مجازی و راه اندازی کانالها و سامانه ای برای معرفی این شهدا و ارتباط با خانواده انها نیز انجام گرفته است.

وی بیان کرد: در سطح کشور به شهدای اطلاعات کمتر پرداخته شده و این افراد به علت جنس ماموریتی و جنس کاریشان ناشناس مانده اند در حالیکه خدمات ارزنده ای ارائه کرده اند و این از مظلومیت شهدای ماست.

یادواره سرداران و ۲۵۰ شهید اطلاعات سپاه در شمال غرب کشور روز ۱۰ آبانماه در ارومیه برگزار می شود.