882ab240_7141_48fd_8e4c_1827457d570bرئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: مسلمانان باید با فعالیت‌های پژوهشی، تحقیقی و علمی خویش زمینه‌ساز وحدت جامعه باشند

به گزارش عزیز جوان‌پور امروز در همایش دوسالانه وحدت که با حضور علمای شیعه و سنی در محل دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه برگزار شد ضمن تبریک هفته وحدت افزود:  به نام اسلام و پیامبر رحمت(ص) خشونت و جنگی در منطقه ایجاد کرده اند تا چهره اسلام را خشن جلوه دهند.

وی با اشاره به اینکه جهان امروز نیازمند وحدت است اظهار داشت: وحدت و همدلی ضرورتی انکار ناپذیر است چرا که با اتحاد و یکدلی، افراطی‌ها و تکفیری‌ها شکست خورده  می‌شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه کشورمان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی منادی وحدت و همدلی در جهان بوده است؛ گفت: بی‌تردید بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران بسیار ژرف‌اندیش و آینده‌نگر بوده و خطر را احساس کردند و در این باره، نامگذاری ایامی مانند هفته وحدت و یا روز قدس نیز تاکنون بسیار راه‌گشا بوده است.

جوان‌پور با اشاره به اینکه مسلمانان باید با فعالیت‌های پژوهشی، تحقیقی و علمی خویش زمینه‌ساز وحدت جامعه باشند گفت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی همواره تلاش دارد که مباحث علمی مربوط به وحدت را در این نهاد علمی دنبال کند.

وی بابیان اینکه  امروز شاهد پیروزی‌های مسلمانان در عرصه‌های مختلف هستیم افزود: دشمنان استکباری از دیرباز تلاش بسیار گسترده‌ای را برای جدا کردن صفوف مسلمانان انجام داده‌ اما با دشمن شناسی جهان اسلام  آنان در حال شکست هستند.