1254نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه امروزه مصیبت جهان اسلام از تفرقه است گفت: باید در دنیای امروز از تشدد دوری کرده چون در شرایط فعلی هیچ جای اختلافی وجود نداشته و هر فردی که ندای تفرقه داشته باشد یا جاهل و یا مزدور دشمن است.

به گزارش نشریه الکترونیکی نگاه؛ حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی امروز در همایش دوسالانه وحدت که با حضور علمای شیعه و اهل سنت در دانشگاه آزاد ‌ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: بی‌تردید پیامبر اسلام(ص) اشرف مخلوقات بوده و عالم هستی نیز به سبب وجود حضرت محمد(ص) بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه آیات مبارکه قرآن‌کریم بهترین نشانگر عظمت وجودی نبی مکرم اسلام(ص) هستند، گفت: یکی از آیاتی که مقام و منزلت پیامبر(ص) را در نزد همگان آشکار می‌کند، آیه ۱۰۳ سوره مبارکه آل‌عمران است، چون براساس این آیه، حضرت محمد(ص) به مقامی رسیده که خدا و فرشتگان بر وی صلوات می‌فرستند.

حجت‌الاسلام قریشی با بیان اینکه از جمله سفارشات اکید پیامبر(ص) مسئله وحدت در بین مسلمانان بود؛ اظهار داشت:  در قرآن‌کریم آمده که شما در ابتدا دشمن یکدیگر بوده و با هم نزاع می‌کردید اما پس از اسلام و با نعمت وجود پیامبر(ص) برادر شده و خداوند نیز در میان قلوب شما رافت ایجاد کرد.

امام جمعه ارومیه با ابراز خرسندی از اینکه در جمهوری اسلامی ایران و به‌ویژه در آذربایجان‌غربی با بصیرت و هوشمندی علما و نخبگان، وحدتی مثال‌زدنی حاکم است تصریح کرد: امام خمینی(ره) با کیاست و هوشیاری خویش این هفته را به عنوان هفته وحدت نام‌گذاری کرد تا جایی که با گذشت زمان اهمیت این مسئله بیش از پیش جلوه می‌یابد.